- Reklama - Susz konopny CBD Cannabis Light

Waporyzacja: jaka temperatura będzie najlepsza?

Przy waporyzacji marihuany bardzo ważne jest uzyskanie odpowiedniej temperatury.

temperatura waporyzacji marihuany
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Na dziś dzień powszechnie przyjmuje się, że waporyzacja jest najzdrowszym sposobem zażywania marihuany. Mniej znaną kwestią jest rola temperatury w determinowaniu efektów, jakie ostatecznie odczuje użytkownik.

Podgrzanie marihuany do odpowiedniej temperatury sprawia, że kannabinoidy i terpeny są skutecznie odparowywane, co umożliwia uzyskanie optymalnych efektów terapeutycznych i rekreacyjnych.

Idealna temperatura

Idealna temperatura waporyzacji konopi wynosi około 175 – 200 ° C (347 – 392 ° F) – twierdzi dr Ian Mitchell, lekarz ratownictwa medycznego i asystent profesora na University of British Columbia w Vancouver.

Jednakże, jak zauważa, ostatnie badania porównawcze różnych waporyzerów wskazały raczej na 210 ° C (410 ° F) jako optymalne nastawienie.

- Reklama - Cannabis Light logo

“Ogólnie rzecz biorąc, powiedziałbym, że 210 ° C daje najlepszą równowagę między efektywnym odparowaniem terpenów i kannabinoidów i łagodnością uzyskiwanej pary-, mówi dr Arno Hazekamp, który prowadzi badania nad marihuaną medyczną jako szef działu badań w Bedrocan BV w Holandii.

„Nasi klienci często pytają nas o idealną temperaturę waporyzacji” – dodaje Ryszard Fazowski ze sklepu vapefully.com/pl. „Tymczasem coś takiego jak najlepsza temperatura po prostu nie istnieje – temperatura waporyzacji w każdym przypadku musi być dopasowana do indywidualnych potrzeb użytkownika oraz efektów, jakie chce on uzyskać.” – dodaje ekspert.

Wysokie a niskie temperatury

Jeśli użytkownik waporyzuje konopi poniżej 180 ° C (356 ° F), w uzyskanej parze obecne będą głównie terpeny, ponieważ kannabinoidy nie odparowują w tak niskich temperaturach — twierdzi dr Hazekamp. Niemniej jednak właśnie niższe temperatury mogą być idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą uzyskać efekty mniej intensywne, przeżywane bardziej świadomie.

Badania naukowców z Holandii wykazały, że wyższe temperatury skutkują uwalnianiem większej ilości kannabinoidów.

- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

W jednym z doświadczeń waporyzer Volcano ustawiony na 170 ° C (338 ° F) odparował tylko 24% kannabinoidów. Jednakże wydajność wzrosła do 77%, gdy ustawiony został na 230 ° C (446 ° F).

Według Mitchella, ekstrakcja THC najsprawniej zachodzi w okolicach tej właśnie temperatury, chociaż niższe temperatury mogą być zdrowsze dla użytkowników.

Użytkownicy powinni zachować ostrożność, unikając waporyzacji na poziomie 235 ° C (455 ° F) lub wyższym, ponieważ para będzie drażniąca i może zacząć się w niej proces spalania. “Kiedy tak się dzieje, powstają te same związki toksyczne, co podczas palenia” – wyjaśnia dr Hazekamp.

Waporyzacja THC i CBD

Chociaż niektórzy użytkownicy mogą próbować regulować temperaturę waporyzatora w zależności od tego, czy chcą w większym stopniu odczuwać efekty CBD, czy THC, mało prawdopodobne jest, by różnica była znacząca.

Temperatury wrzenia tych kanabinoidów różnią się tylko o 10 ° C (50 ° F), a większość waporyzerów nie oferuje takiego poziomu dokładności regulacji.

“Jeśli twoim celem jest oddzielenie efektów THC i CBD, o wiele lepsze efekty uzyskasz dobierając odpowiedni materiał roślinny, zamiast próbować regulować parowanie.”- mówi dr Mitchell.

Dr Hazekamp zgadza się z tym i twierdzi, że użytkownicy powinni waporyzować konopie w temperaturze około 210 ° C (410 ° F), aby odczuwać efekty obu kannabinoidów. “To łatwe do zapamiętania, po co męczyć się z nastawianiem dwóch temperatur?”

Inne kwestie

Chociaż konkretne zakresy temperatur są początkującym powszechnie zalecane, na idealną temperaturę waporyzacji mogą wpływać inne, dodatkowe czynniki. Dr Hazekamp wskazuje na przykład, że należałoby brać pod uwagę zawartość wilgoci w konopiach.

“W koncu pierwszą rzeczą, która się zagotuje, gdy podgrzejesz marihuanę w swoim waporyzatorze, bedzie woda, jaka pozostała w materiale roślinnym.”

Kolejnym czynnikiem jest wg dr Hazekampa rodzaj stosowanego waporyzera. Na przykład parowniki konwekcyjne (takie jak Volcano i innych modele stacjonarne) mogą być bardziej efektywne, ponieważ ciepło jest przekazywane w sposób bardziej bezpośredni. Z drugiej strony mogą one również odparować marihuanę nawet wówczas, gdy użytkownik nie wdycha pary.

Z kolei tanie waporyzery (takie jak vapodługopisy i inne waporyzatory kondukcyjne) mają tendencję do tworzenia hotspotów (punków szczególnego nagrzania), co mogą sprawić, że trudno będzie w nich utrzymać stałą temperaturę.

 

Kup waporyzator w sklepie VapeFully
Kup waporyzator w sklepie VapeFully
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -