- Reklama -
Banner

Dzięki legalizacji marihuany Niemcy mogą zaoszczędzić ponad miliard euro

Planowana legalizacja marihuany w Niemczech może przynieść oszczędności liczone w miliardach euro w obszarze ścigania przestępczości. Wynika to z nowego projektu ustawy, który może znacząco odciążyć organy ścigania, sądy i więzienia.

Niemieckie Ministerstwo Zdrowia szacuje roczną oszczędność na poziomie ponad miliarda euro. W projekcie mówi się o 800 milionach euro oszczędności dzięki odciążeniu organów ścigania, 220 milionach euro dzięki odciążeniu sądów, i 35 milionach zaoszczędzonych na nieumieszczaniu konsumentów w zakładach penitencjarnych.

Uprawa i dystrybucja w “klubach konopnych”

Wolna sprzedaż marihuany w sklepach nie będzie dozwolona. Będzie natomiast możliwy posiadanie do 25 gramów i uprawa maksymalnie trzech roślin do użytku własnego dla osób powyżej 18 roku życia. “Kluby konopne” będą mogły uprawiać i dystrybuować marihuanę dla dorosłych, z zachowaniem ścisłych zasad.

W klubach i w promieniu 200 metrów nie będzie można konsumować marihuany. Pomieszczenia i tereny, na których będzie przechowywana i uprawiana, muszą być zabezpieczone. Obejmuje to drzwi i okna odporne na włamanie.

Osoby odpowiedzialne za profilaktykę uzależnień w klubach konopnych będą musiały zapewnić przestrzeganie limitów dotyczących środków ochrony roślin i pozostałości nawozów w produkcie końcowym. Członkowie klubów będą mogli otrzymać maksymalnie 50 gramów marihuany miesięcznie w “neutralnym opakowaniu”, mającym na celu nie zachęcanie do konsumpcji wśród młodzieży.

Konsumpcja marihuany będzie dozwolona w miejscach publicznych z zachowaniem odległości minimum 200 metrów od szkół, przedszkoli, placów zabaw czy boisk sportowych. W strefach dla pieszych między godzinami 7 a 20 planowane jest wprowadzenie zakazu konsumpcji.

Nadzieje Zwolenników na Legalizację w Tym Roku

Ostateczny projekt ustawy ma trafić do rządu w połowie sierpnia. Następnie Bundestag i Bundesrat będą głosować nad wprowadzeniem ustawy w życie. Landy przeciwne legalizacji nie będą mogły zablokować projektu. Wśród nich jest na przykład Bawaria. Zwolennicy legalizacji w koalicji Ampel mają nadzieję, że może zostać wprowadzona jeszcze w 2023 roku.

Dzięki takim krokom Niemcy mogą dołączyć do coraz większej liczby krajów, które zdecydowały się na legalizację marihuany, widząc w niej nie tylko redukcję szkód, ale i szansę na nowe źródło dochodu i sposób na odciążenie sądownictwa i organów ścigania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja! Volcano Classic - waporyzator stacjonarny

  Volcano Classic waporyzator stacjonarny Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1299 zł.
 • Promocja!

  Grinder metalowy RAW 4 części średnica 56 mm

  Original price was: 99 zł.Current price is: 89 zł.
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Promocja!

  X-Max V3 PRO

  Original price was: 349 zł.Current price is: 279 zł.

Mogą Cię zainteresować