Dołącz do nas

Legalizacja

Od 1 lipca marihuana w Massachusetts jest już legalna. Można posiadać 280g

Massachusetts jest dziesiątym stanem, który zalegalizował marihuanę rekreacyjną przeznaczoną dla dorosłych. Nowe prawo weszło w życie 1 lipca. Tego samego dnia marihuana stała się również legalna w stanie Vermont.

Chociaż mieszkańcy Massachusetts mają powody do zadowolenia, bo od 1 lipca 2018r. konopie indyjskie mogą być kupowane przez dorosłych powyżej 21 roku życia, to do tej pory żaden licencjonowany sklep nie został jeszcze uruchomiony.

Jest to jednak normalne na nowych rynkach. Utworzenie ram prawnych i całego rynku wymaga czasu, a wiele firm czeka tylko na zatwierdzenie, złożenie odpowiednich wniosków i innych wymagań w tej branży.

Pacjenci, dla których ważna jest medyczna marihuana, nadal mogą kupić ją w licencjonowanej przychodni z medyczną marihuaną.

Ile marihuany mogą posiadać mieszkańcy Massachusetts?

Według nowego prawa, osoby powyżej 21 roku życia w Massachusetts mogą:

-Posiadać jedną uncję (28g) w miejscach publicznych
-Posiadać 5g koncentratu w miejscach publicznmych
-Posiadać 10 uncji (280g!) w swoim domu
-Sprezentować jedną uncję znajomemu

Metod konsumpcji marihuany jest wiele, więc mieszkańcy Massachusetts mogą waporyzować lub palić susz, spożywać produkty z THC, używać maści i kremów oraz palić koncentraty.

Brak sklepów z marihuaną? Żaden problem!

Mieszkańcy Massachusetts nie muszą czekać na otwarcie licencjonowanych sklepów z konopiami indyjskimi. Mogą teraz uprawiać wszystkie odmiany marihuany we własnym domu – jakie im się tylko podoba.

W miejscu zamieszkania dorośli powyżej 21 lat mogą:

Uprawiać do 12 roślin (maksymalnie 6 dojrzałych)
Przechowywać zbiory z 6 roślin
Sprezentować komuś 28g suszu

Medyczna marihuana dla pacjentów

Pacjenci mogą kwalifikować się do otrzymania marihuany medycznej w następujących przypadkach:

-rak
-jaskra
-HIV / AIDS
-Wirusowe zapalenie wątroby typu C
-ALS
-Choroba Leśniowskiego-Crohna
-Choroba Parkinsona
-Stwardnienie rozsiane
-Inne choroby i schorzenia określone przez lekarza

Stawki podatkowe od sprzedaży marihuany

Massachusetts nakłada 17% podatku od sprzedaży konopi indyjskich, a także 3% podatku lokalnego. Przewiduje się, że przychody z podatków przeznaczone zostaną na:

-Kampanie publiczne poświęcone bezpieczeństwu publicznemu i szkolenie policjantów
-Kampanie edukacyjne oparte na wiedzy o odpowiedzialnym stosowaniu, niebezpieczeństwach związanych z produkcją marihuany w domu i edukacji w celu zmniejszenia wskaźnika wykorzystania jej wśród młodzieży

Massachusetts dołączyło właśnie do stanów WaszyngtonKoloradoOregonNevadaVermontMaineKaliforniaAlaska i Dystryktu Kolumbi, w których marihuana jest legalna.

Kliknij aby skomentować

Skomentuj artykuł!

avatar
  Subskrybuj temat  
Powiadom o

Legalizacja

Meksyk musi zalegalizować marihuanę w ciągu 90 dni. Sędziowie ustanowili precedens

prezydent meksyku chce legalizacji medycznej marihuany

Pierwsza Izba Sądu Najwyższego w Meksyku poinformowała, że wchodzą w życie zalecenia prawne dla wszystkich sędziów, aby nie karać za posiadanie i używanie marihuany. Przepisy weszły w życie 22 lutego 2019 roku.

W środę Sąd Najwyższy Meksyku wydał dwa orzeczenia w sprawach za posiadanie i używanie marihuany, ustanawiając precedens, zgodnie z którym zakaz spożywania marihuany jest niekonstytucyjny.

Rząd Meksyku w najbliższym czasie chce, a właściwie musi zalegalizować rekreacyjne używanie konopi indyjskich. W tym miesiącu członkowie gabinetu prezydenta omówili kwestie legalizacji marihuany z kanadyjskimi urzędnikami rządowymi.

Dwa nowe wyroki sądu najwyższego są zgodne z trzema podobnymi wcześniejszymi orzeczeniami. Zgodnie z prawem meksykańskim, gdy izby Sądu Najwyższego osądzają w ten sam sposób pięć razy w danej sprawie, staje się to wiążącym precedensem dla wszystkich sędziów w kraju.

Oznacza to również, że rząd musi teraz zmienić politykę, która jest sprzeczna z konstytucyjną interpretacją trybunału, a mianowicie, że przepisy dotyczące marihuany muszą zostać zreformowane.

W dniu 22 lutego teksty sądowe zostały opublikowane w Judicial Weekly of the Federation, tak aby zostały przekazane sędziom w kraju, którzy muszą udzielić pozwolenia na swobodną konsumpcję marihuany, uprawę, zbiór oraz transport do celów osobistych.

Nowy precedens nie oznacza , że ludzie mogą używać i uprawiać marihuanę, ale oznacza to, że sędziowie rozważający przypadki osób złapanych przez policję przed wprowadzeniem formalnych zmian ustawowych muszą przestrzegać orzeczenia Sądu Najwyższego. Kongres Meksyku ma 90 dni na uchylenie przepisów dotyczących konopi, które są obecnie uważane za niekonstytucyjne.

Czytaj dalej

Legalizacja

Senat Hawajów zatwierdził projekt ustawy legalizującej marihuanę do celów rekreacyjnych

Legalizacja marihuany na Hawajach - senat zatwierdził projekt ustawy

Ustawa o legalizacji marihuany do celów rekreacyjnych została zatwierdzona przez Hawajski Senat. W ustawie czytamy, że “legalizacja marihuany do użytku osobistego lub rekreacyjnego jest naturalnym, logicznym i rozsądnym wynikiem dostępnych badań nad marihuaną.” Ustawa przejdzie teraz do głosowania na sesji plenarnej Izby Reprezentantów. 

Jeśli zostanie przyjęta, zalegalizuje posiadanie, uprawę i konsumpcję marihuany. Ponadto ustanowi system licencji na uprawę, sprzedaż i posiadanie niewielkich ilości, a także wprowadzi podatki akcyzowe i podatki dochodowe od sprzedaży.

Ustawa odnosi się do 10 stanów i Dystryktu Kolumbii, które obecnie zalegalizowały marihuanę do użytku rekreacyjnego i odnotowały pozytywne skutki ekonomiczne, które legalizacja przyniosłaby również Hawajom. Podaje też przykłady 23 stanów, które zdekryminalizowały marihuanę.

Jeśli ustawa zostanie przyjęta, Departament Podatkowy na Hawajach ustanowi zasady regulujące proces ubiegania się o licencję i uzyskania licencji na prowadzenie upraw marihuany. Koszt uzyskania licencji na uprawę nie będzie mógł przekroczyć 5000 dolarów. Sklepy detaliczne nie musiałyby również gromadzić jakichkolwiek danych osobowych klientów.

Dodatkowe zasady wprowadziłyby normy dotyczące etykietowania, bezpieczeństwa oraz ochrony zdrowia i bezpieczeństwa, a także ograniczałyby reklamowanie marihuany i nakładałyby kary pieniężne za wszelkie naruszenia.

Następnym przystankiem dla projektu ustawy jest Senatorska Komisja ds. Środków, zanim zostanie ona przekazana do rozpatrzenia Izbie Reprezentantów. Gubernator David Ige wyraził niedawno obawy dotyczące ustaw państwowych dotyczących marihuany i ich konfliktu z obowiązującym prawem federalnym, ale jego stanowisko w sprawie obecnego projektu ustawy jest niejasne.

Pełny projekt ustawy można przeczytać TUTAJ.

Czytaj dalej

Polecane produkty

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne