- Reklama -
Banner

Używanie marihuany sprawia, że mózg jest bardziej plastyczny – to dobra informacja

Neuroplastyczność jest terminem używanym do opisania, w jaki sposób nasze mózgi reorganizują swoje połączenia, aby poprawić ich sprawność i wydajność. Najnowsze badania pokazują, że używanie marihuany może poprawić neuroplastyczność mózgu.

Połączenia neuronowe mózgu są jak niezwykle złożona mapa drogowa. Nawet zanim się urodziłeś, twój mózg pracował nad stworzeniem nowych ścieżek komunikacji z samym sobą i resztą ciała. Naukowcy od dawna zauważyli, że ta plastyczność jest silniejsza w mózgach młodych ludzi niż starszych, dlatego wiedza jest łatwiej przyswajalna w młodości.

Dzięki procesowi zwanemu funkcjonalnemu rezonansowi magnetycznemu (fMRI) naukowcy mogli zobaczyć zmiany w przepływie krwi w mózgu w celu pomiaru aktywności mózgu pod wpływem marihuany.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Czy marihuana może wzmocnić neuroplastyczność? Wydaje się, że tak. Jest to szczególnie ważne w odniesieniu do uszkodzeń mózgu, gdzie neuroplastyczność jest kluczem do przywrócenia sprawności mózgu:

Renomowany Instytut Salk przyczynił się do wzrostu liczby badań, które pokazują, że niskie dawki THC zmniejszają ilość białek zwanych APP (prekursorowe białko amyloidu) związanych z chorobą Alzheimera. THC skutecznie zmniejsza stan zapalny i pomaga zapobiegać śmierci komórek nerwowych, zachowując zdolność mózgu do bycia „plastycznym”.

Oprócz obiecujących możliwości dla osób cierpiących na urazowe uszkodzenie mózgu (TBI) i wczesną demencję, właściwości tetrahydrokannabinolu (THC) są również bardzo interesujące dla osób z zespołem stresu pourazowego, PTSD. Uważa się, że marihuana jest skuteczna dla osób z PTSD, ponieważ neuroplastyczność pomaga mózgowi stworzyć nowe połączenia w mózgu, dzięki czemu jest on w stanie „zapomnieć” o traumie, co skutkuje redukcją koszmarów i nocnych lęków.

Jeśli chodzi o wpływ marihuany na neuroplastyczność mózgu, to wstępne badania są bardzo obiecujące. Czy jest możliwe, że pewnego dnia sportowcy, żołnierze i inne osoby narażone na urazy mózgu będą profilaktycznie przyjmować niewielką dawkę THC przed podjęciem zadania? Czy to, że THC utrzymuje się w organizmie przez długi czas ma pozytywny wpływ na mózg? Czy konopie będą zalecane osobom starszym w celu zapobiegania demencji? Z pewnością konieczne są dalsze badania, aby udowodnić te teorie, chociaż wstępne dane pokazują, że jest taka szansa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • https://vaporshop.pl/pl/3515-mini-bongo-sci-fi-420vape-bubbler-do-waporyzatora-szlif-145-mm-5904507550660.html

  Mini Bongo Sci-Fi 420VAPE Bubbler do waporyzatora szlif 14.5 mm

  179 
 • Integra Boost 62% regulator wilgotności suszu 8 g

 • ActiTube EXTRA SLIM Full Flavour – Aktywne filtry węglowe 6 mm 50 szt

  29 
 • DynaVap VapCap M 2021 waporyzator manualny do suszu

  279 
 • Fenix Titanium waporyzator do suszu z tytanową komorą

  349 

Mogą Cię zainteresować