- Reklama -
Banner

Marihuana chroni mózg po jego urazie

Szanowane czasopismo “Cerebral Cortex” opublikowało wyniki badań, które wskazują na korzyści niektórych składników marihuany, które aktywują receptory kannabinoidowe w organizmie człowieka i powodują działanie neuroprotekcyjne, które może pomóc w uzdrowieniu mózgu po urazie, takim jak wstrząs mózgu.

“Wyniki dostarczają dowodów na zaangażowanie systemu endokannabinoidowego w działanie neuroprotekcyjne mózgu, zaburzenia neurologiczne, rozlane uszkodzenie aksonalne i aktywację mikrogleju, ponieważ wszystkim tym efektom można zapobiec przez antagonistów receptorów CB1 i CB2.” Receptory CB1 i CB2 są aktywowane poprzez kannabinoidy zawarte w marihuanie.

Emerytowany profesor Harvardu i “adwokat” marihuany Lester Grinspoon niedawno napisali list otwarty do komisarza NFL mówiąc, że powinien przestać sprawdzać graczy NFL na obecność marihuany, a zamiast tego powinien finansować badania nad zdolnością marihuany w chronieniu mózgu.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

W liście otwartym napisali: “Już wiele lekarzy i naukowców uważa, że marihuana ma bardzo silne właściwości neuroprotekcyjne, które zostały udowodnione zarówno w laboratoriach jak i w badaniach klinicznych.”

W odpowiedzi usłyszeli, że “pozwoliłby na używanie marihuany przez graczy, jeśli badania medyczne pokażą, że jest to skuteczny środek neuroprotekcyjny.”

Właściwości neuroprotekcyjne to tylko jedne z niewielu właściwości medycznej marihuany. Nadal zastanawiające jest, dlaczego roślina o tak szerokim zastosowaniu medycznym nadal nie jest legalna w większości krajów i nadal zachowuje tak negatywną reputację. Mamy nadzieje, że w najbliższej przyszłości, medycyna udowodni jeszcze więcej jej terapeutycznych korzyści i uczyni tą roślinę jako lekarstwo słynące z leczenia dolegliwości w wielu różnych dziedzinach.

źródło

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować