- Reklama -
Banner

USA: Federalna legalizacja marihuany może przynieść 129mld $ z przychodów podatkowych i 1,6mln miejsc pracy

USA: W nowym raporcie stwierdzono, że legalizacja marihuany na poziomie federalnym może przynieść dodatkowe 129 miliardów dolarów dodatkowych dochodów podatkowych, a także stworzyć ponad milion miejsc pracy w całym kraju.

W nowym raporcie Cannabis in the US Economy: Jobs, Growth and Tax Revenue, edycja 2019, analitycy New Frontier Data przewidują, że 15-procentowy federalny podatek od sprzedaży legalnej sprzedaży marihuany może przynieść 73,7 miliarda dolarów do 2025 roku. Rząd USA obecnie zabrania poboru podatków od nielegalnych narkotyków, więc legalizacja marihuany byłaby nowym strumieniem dochodu dla kraju.

„Przy tak wielu spekulacjach na temat spowolnienia gospodarczego potencjał federalnej legalizacji marihuany do stworzenia nawet miliona nowych miejsc pracy i blisko 130 miliardów dolarów wpływów podatkowych prawdopodobnie zainteresuje organy regulacyjne i kandydatów na prezydenta w 2020 roku”, powiedział założyciel i dyrektor generalny New Frontier Danych, Giadha Aguirre de Carcer.

Raport mówi, że legalny przemysł konopi indyjskich stworzył do teraz około 82 000 miejsc pracy i ponad 200 000 pełnoetatowych miejsc pracy w całym kraju. Analitycy przewidują, że jeśli w każdym stanie nastąpi legalizacja, to powstanie ponad 1,46 miliona miejsc pracy, a liczba ta wzrosłaby do 1,63 miliona do 2025 r. wraz ze wzrostem branży.

Wzrost liczby nowych miejsc pracy oznaczałby również wzrost sumy podatków od wynagrodzeń dla rządu, a raport przewiduje, że podatki od wynagrodzeń od nowych pracowników z branży konopi indyjskich mogą osiągnąć 9,5 mld dolarów do 2025 r.

Aby przygotować się na nadmiar pracy związanej z konopiami indyjskimi, niektóre uniwersytety zaczęły oferować studia z konopi indyjskich. W 2017 r. Northern Michigan University stał się pierwszym uniwersytetem, który zaoferował czteroletni program chemii roślin medycznych, aby „przygotować studentów do sukcesu w powstających branżach związanych z produkcją, analizą i dystrybucją roślin leczniczych”. University of California, Cornell University i Harvard Law School również oferują różne kierunki studiów związane z marihuaną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja! Mighty Plus waporyzator do suszu Storz * Bickel

  MIGHTY+ Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1399 zł.
 • Promocja!

  Fenix Titanium waporyzator

  Original price was: 399 zł.Current price is: 319 zł.
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Bibułki OCB BLACK King Size Slim Premium

Mogą Cię zainteresować