- Reklama -
Banner

USA: Federalna legalizacja marihuany może przynieść 129mld $ z przychodów podatkowych i 1,6mln miejsc pracy

USA: W nowym raporcie stwierdzono, że legalizacja marihuany na poziomie federalnym może przynieść dodatkowe 129 miliardów dolarów dodatkowych dochodów podatkowych, a także stworzyć ponad milion miejsc pracy w całym kraju.

W nowym raporcie Cannabis in the US Economy: Jobs, Growth and Tax Revenue, edycja 2019, analitycy New Frontier Data przewidują, że 15-procentowy federalny podatek od sprzedaży legalnej sprzedaży marihuany może przynieść 73,7 miliarda dolarów do 2025 roku. Rząd USA obecnie zabrania poboru podatków od nielegalnych narkotyków, więc legalizacja marihuany byłaby nowym strumieniem dochodu dla kraju.

„Przy tak wielu spekulacjach na temat spowolnienia gospodarczego potencjał federalnej legalizacji marihuany do stworzenia nawet miliona nowych miejsc pracy i blisko 130 miliardów dolarów wpływów podatkowych prawdopodobnie zainteresuje organy regulacyjne i kandydatów na prezydenta w 2020 roku”, powiedział założyciel i dyrektor generalny New Frontier Danych, Giadha Aguirre de Carcer.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Raport mówi, że legalny przemysł konopi indyjskich stworzył do teraz około 82 000 miejsc pracy i ponad 200 000 pełnoetatowych miejsc pracy w całym kraju. Analitycy przewidują, że jeśli w każdym stanie nastąpi legalizacja, to powstanie ponad 1,46 miliona miejsc pracy, a liczba ta wzrosłaby do 1,63 miliona do 2025 r. wraz ze wzrostem branży.

Wzrost liczby nowych miejsc pracy oznaczałby również wzrost sumy podatków od wynagrodzeń dla rządu, a raport przewiduje, że podatki od wynagrodzeń od nowych pracowników z branży konopi indyjskich mogą osiągnąć 9,5 mld dolarów do 2025 r.

Aby przygotować się na nadmiar pracy związanej z konopiami indyjskimi, niektóre uniwersytety zaczęły oferować studia z konopi indyjskich. W 2017 r. Northern Michigan University stał się pierwszym uniwersytetem, który zaoferował czteroletni program chemii roślin medycznych, aby „przygotować studentów do sukcesu w powstających branżach związanych z produkcją, analizą i dystrybucją roślin leczniczych”. University of California, Cornell University i Harvard Law School również oferują różne kierunki studiów związane z marihuaną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Filterki do jointów Purize z aktywnym węglem XTRA Slim SPY 50 szt.

  37 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Fenix Titanium waporyzator do suszu z tytanową komorą

  349 
 • https://vaporshop.pl/pl/3515-mini-bongo-sci-fi-420vape-bubbler-do-waporyzatora-szlif-145-mm-5904507550660.html

  Mini Bongo Sci-Fi 420VAPE Bubbler do waporyzatora szlif 14.5 mm

  179 
 • Bibułki Purize 420 King Size Slim 420 szt.

  42 

Mogą Cię zainteresować