- Reklama -
Banner

Uniwersytet w Michigan oferuje czteroletnie studia z zakresu marihuany

Kolejny Uniwersytet oferuje kierunek studiów z zakresu marihuany. Po Oaksterdam University, University of Denver, a nawet University of Harvard, Northern Michigan University poszedł o krok dalej i oferuje czteroletnie studia o nazwie “Medical Plant Chemistry.”

Czteroletnie studia koncentrują się na zawiłościach uprawy, przetwarzania i biologii rośliny. Oprócz dokładnej edukacji w zakresie chemii i biologii roślin, studia pozwolą skoncentrować się również na przedsiębiorczości (biznes, marketing, księgowość) i bio-analizie (chemia i biologia). Studenci będą mieli możliwość skorzystania ze stażu, który będzie prowadzony w jednostkach zajmujących się uprawą i przetwórstwem konopi indyjskich.

“Absolwenci nie tylko będą mogli prowadzić analizy w laboratoriach, ale będą również uprawnieni do zbudowania własnego laboratorium, sklepu z marihuaną i miejsca do uprawy konopi indyjskich.”

Chociaż konopie indyjskie są głównym aspektem studiów ze względu na rosnący popyt na chemików, przedsiębiorców i specjalistów z dziedziny uprawy konopi, to studenci nie będą mieli możliwości używania, ani uprawiania konopi.

“Nikt nie będzie uprawiał marihuany. Nikt nie będzie też łamał prawa. Ale jest wiele różnych roślin, na których będziemy się wzorować.” – powiedział Steve Mitchel, członek zarządu Northern Michigan University (NMU).

Wiedza o roślinach może pomóc studentom w prowadzeniu badań nad medyczną marihuaną i opracowaniu nowych metod leczenia.

“Historyczne piętno związane z marihuaną szybko zanika” – mówią władze uczelni. Chociaż niewątpliwie jest to prawdą, to osoby skazane za przestępstwa związane z marihuaną nadal mają problem ze znalezieniem pracy w tym przemyśle, ponieważ każda zatrudniona osoba musi mieć czyste konto, jeśli chodzi o przestępstwa związane z konopiami indyjskimi.

Badania przeprowadzone przez ACLU pokazują, że 52% aresztowań w USA dotyczyło niewielkich ilości marihuany. Co więcej, czarnoskórzy byli cztery razy częściej aresztowani za tego typu przestępstwa.

W więzieniach federalnych przebywa obecnie 94,678 więźniów, z czego 11,533 to osoby skazane za marihuanę, a ich średni wyrok wynosi 88 miesięcy. Większość z nich to mężczyźni poniżej 40 roku życia.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja!

  Fenix Titanium PRO+ 420VAPE

  Original price was: 449 zł.Current price is: 399 zł.
 • Promocja!

  Grinder metalowy RAW 4 części średnica 56 mm

  Original price was: 99 zł.Current price is: 89 zł.
 • Bibułki OCB BLACK King Size Slim Premium

 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Promocja!

  VENTY – Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1999 zł.Current price is: 1649 zł.

Mogą Cię zainteresować