- Reklama -
Banner

Urugwajczycy kupują więcej marihuany, niż przewidywano. Rząd szuka nowych hodowców

Cztery lata po tym, jak Urugwaj stał się pierwszym krajem na świecie, który zalegalizował marihuanę, urzędnicy ogłosili, że otwierają przetarg dla pięciu nowych hodowców, którzy będą musieli wyprodukować 2000kg marihuany rocznie. Obecnie w Urugwaju są zarejestrowane tylko dwie firmy, które mogą uprawiać marihuanę do celów rekreacyjnych.

Problemy z zaopatrzeniem utrudniły rozwój urugwajskiego rynku marihuany rekreacyjnej, ponieważ dostęp do legalnego produktu był ograniczony.

“Przy stale rosnącej liczbie zarejestrowanych użytkowników stwierdziliśmy, że wąskie gardło było w części produkcyjnej, co ograniczało łańcuch dostaw” – powiedział Martin Rodriguez, dyrektor wykonawczy Instytutu Regulacji i Kontroli Konopi (IRCCA).

“Posiadanie większej ilości produktów pozwoli nam na stworzenie większej ilości sklepów detalicznych, dzięki czemu będziemy mogli docierać do większej liczby użytkowników w nowych regionach kraju, które obecnie nie są objęte sprzedażą”.

Diego Olivera, szef Narodowej Rady ds. Narkotyków Urugwaju, powiedział, że celem dodania nowych producentów jest zwiększenie produkcji i zmniejszenie luki między podażą a popytem.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

“Urugwaj jest bardzo bliski osiągnięcia celu, jakim jest włączenie wszystkich użytkowników konopi do ram prawnych, co znacznie ograniczy nielegalny rynek” – powiedział.

Marco Algorta, prezes Urugwajskiego Stowarzyszenia Przemysłu Konopi Przemysłowych (CECAM), z zadowoleniem przyjmuje przetarg na uprawę konopi indyjskich, który pozwoli nowym firmom na rozwój lokalnego przemysłu.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować