- Reklama -
Banner

Urugwaj: Po skargach obywateli, rząd podniósł poziom THC w legalnej marihuanie

Pięć miesięcy po legalizacji konopi do celów rekreacyjnych, w Urugwaju zarejestrowanych jest ponad 16.000 konsumentów konopi, którzy kupili już legalną trawkę w aptekach, a w samym lipcu liczba ta wzrosła o 5000 osób.

Obywatele Urugwaju mogą uprawiać konopie w domu lub zostać członkiem lokalnego klubu konopnego, w którym mogą otrzymać nawet 40g miesięcznie. Według danych dostępnych na stronie Regulation and Control of Cannabis, w Urugwaju jest obecnie zarejestrowanych 70 klubów konopnych.

Ponieważ wiele krajów na całym świecie liberalizuje prawo związane z używaniem i kupowaniem marihuany, świat patrzy właśnie na takie kraje jak Urugwaj, aby zobaczyć, jak rząd poradził sobie z nowym systemem i jakie napotkał przeszkody.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Legalizacja marihuany w Urugwaju

Urugwaj stał się pierwszym krajem na świecie, który zalegalizował sprzedaż konopi do celów rekreacyjnych, dając dostęp do legalnych konopi dla populacji liczącej 3,4 miliona osób.

Kampania na rzecz legalizacji konopi wskazywała, że legalizacja położy kres nielegalnemu handlu marihuaną i może uratować życie wielu osób, ponieważ konopie na czarnym rynku nie są w żaden sposób kontrolowane, więc dilerzy mogą mieszać ją ze składnikami, które są niebezpieczne dla zdrowia.

Od lipca rząd pracuje nad dostarczaniem wysokiej jakości konopi indyjskich dla zarejestrowanych użytkowników, chociaż w prawie nie jest jednoznacznie określone, które apteki mogą sprzedawać konopie.

W aptekach klienci weryfikowani są za pomocą odcisków palców i mogą otrzymać w nich hermetycznie zapakowane konopie, które są aż o 70$ tańsze, niż na czarnym rynku.

Dzięki rozdzieleniu Kościoła i rządu w tym katolickim kraju, Urugwaj stał się liderem liberalnej polityki w porównaniu do jej znacznie większych południowoamerykańskich sąsiadów.

Co ciekawe, sprzedaż medycznej marihuany jest w Urugwaju nielegalna, podczas gdy jest ona regularnie legalizowana w wielu innych krajach, w tym w USA i Kanadzie. Sprzedaż marihuany jest również zabroniona dla zagranicznych turystów.

Rząd dostarczy marihuanę o wyższym stężeniu THC

Podobno w 11 prowincjach nie ma żadnych sklepów, w których obywatele mogliby kupić konopie do celów rekreacyjnych. Z tego powodu rząd rozważa otwarcie specjalnych kiosków w tych obszarach, gdzie zarejestrowani użytkownicy mogliby kupić 5-cio gramowe saszetki z konopiami.

Moc legalnych konopi w Urugwaju nie zadowoliła jednak klientów. “Rząd popełnił błąd, ponieważ pierwsza partia wypuszczona na rynek miała jedynie 2% THC. […] Rząd szybko otrzymał tę wiadomość i podniósł zawartość THC do 9%.”

“Jakość marihuany jest tak wysoka, że dozwolone 40 gramów miesięcznie przekracza to, co mogłem sam spalić. Zawsze mam wystarczająco dużo, aby podzielić się z odwiedzającymi.” – powiedział jeden z Urugwajczyków pracujący z obcokrajowcami, którzy w poszukiwaniu pracy trafili do Urugwaju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować