- Reklama -
Banner

Kanada: Legalna marihuana będzie dostępna w sklepach monopolowych

Nova Scotia Liquor Corporation, czyli jedyna firma zajmująca się dystrybucją alkoholu będzie sprzedawać konopie w swoich sklepach i na stronie internetowej, kiedy Kanada zalegalizuje marihuanę do celów rekreacyjnych w lipcu przyszłego roku.

“NSLC ma doświadczenie i wiedzę, aby dystrybuować kontrolowane produkty, takie jak alkohol, a teraz konopie indyjskie w odpowiedzialny społecznie sposób.” – powiedział na konferencji prasowej minister sprawiedliwości Mark Furey.

“Wierzymy, że NSLC ma najlepsze warunki do sprzedaży marihuany, trzymania jej z dala od rąk nieletnich i legalnego udostępniania jej w sposób bezpieczny i regulowany.”

Eksperci twierdzą, że ma to swoje wady – na przykład dla alkoholików, którzy kiedy wyjdą z nałogu i będą chcieli zakupić konopie, będą musieli na pokuszenie wejść do sklepu, w którym znajduje się alkohol.

“Czy to zwiększy czy zmniejszy spożycie konopi i alkoholu, kiedy będą dostępne razem?” – zapytał Mark Haden, profesor polityki publicznej na University of British Columbia School of Population and Public Health.

Ma to jednak swoje zalety – sklepy z alkoholem mają już narzędzia i doświadczenie, aby nieletni nie mogli kupić alkoholu w sklepie.

Mieszkańcy Nowej Szkocji będą mogli kupić 30g miesięcznie i aby to zrobić, będą musieli mieć ukończone 19 lat. Kanada oficjalnie zalegalizuje marihuanę do celów rekreacyjnych w lipcu 2018r., ale 10 prowincji będzie mogło samo zdecydować, gdzie będzie ją sprzedawać, ile gramów miesięcznie będzie można kupić, a także jakie obostrzenia prawne będą w pobliżu sklepów z legalnymi konopiami.

Ontario również planuje sprzedaż marihuany w sklepach monopolowych. Niektóre prowincje decydują się jednak na sklepy rządowe, takie jak New Brunswick, gdzie konopie nie będą mogły być reklamowane, ani eksponowane na witrynach sklepowych.

Rząd w Nowej Szkocji przeprowadził ankietę internetową, w której zapytał respondentów, gdzie chcieliby kupować legalne konopie. 56% respondentów chciałoby osobnych sklepów z konopiami, a nie kombinacji 2 w 1, podczas gdy 49% stwierdziło, że podoba im się pomysł sklepu monopolowego.

Jak uważacie, czy sprzedaż konopi w sklepach monopolowych to dobry pomysł, czy lepiej sprawdzą się tu sklepy dedykowane stricte konopiom? Dajcie znać w komentarzach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja! Volcano Classic - waporyzator stacjonarny

  Volcano Classic waporyzator stacjonarny Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1299 zł.
 • Promocja!

  Grinder metalowy RAW 4 części średnica 56 mm

  Original price was: 99 zł.Current price is: 89 zł.
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Promocja!

  X-Max V3 PRO

  Original price was: 349 zł.Current price is: 279 zł.

Mogą Cię zainteresować