- Reklama -
Banner

Trzymanie dymu z marihuany w płucach: Czy to naprawdę działa?

Kiedy zaczynasz palić marihuanę, jest wiele informacji, które trzeba przyswoić, a ich ilość może być przytłaczająca. Ponieważ marihuana nadal jest nielegalna w większości krajów, znalezienie spójnych odpowiedzi i wskazówek może być trudnym zadaniem. W pierwszych dniach swojej znajomości z konopiami, można uwierzyć, że trzymanie dymu z marihuany w płucach polepsza haj. Być może już widziałeś swoich znajomych, kiedy byli już czerwoni na twarzy, ale dalej trzymali dym w płucach. Można więc pomyśleć, czy to na prawdę działa? Odpowiedź brzmi: Nie.

Wchłanianie kannabinoidów

Wchłanianie kannabinoidów

Twoje płuca zaczynają pochłaniać fitokannabinoidy (kannabinoidy pochodzące z konopi) natychmiast po inhalacji dymem z marihuany. Płuca są pokryte milionami maleńkich pęcherzyków, w których odbywa się wymiana gazowa. Pęcherzyki te występują na tak dużej powierzchni, że umożliwiają związkom takim jak THC natychmiastowe wprowadzenie do organizmu.

Badanie przeprowadzone w czerwcu 1989 roku wykazało, że moc haju nie jest uzasadniona przez ilość czasu, przez jaki trzyma się go w płucach. Uczestnicy mieli trzy próby, podczas których mieli trzymać dym w płucach przez 10 i 20 sekund. Procedura palenia została zrandomizowana przez liczbę pociągnięć i objętości dymu. Podczas wypuszczania dymu, naukowcy badali poziom tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Mimo, że każdy z uczestników odczuł skutki palenia konopi, to nie widać było różnicy pomiędzy uczestnikami, którzy trzymali dym z marihuany w płucach i tymi, którzy tego nie robili.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Niedotlenienie mózgu

content_0031-800x600

Każdy z uczestników czuł efekty trzymania dymu w płucach, jednak było to uczucie spowodowane niedotlenieniem mózgu. Kiedy mózg jest pozbawiony tlenu, komórki w mózgu zaczynają umierać, co powoduje uczucie bardzo lekkiej głowy. Chociaż łatwo pomylić uczucie niedotlenienia mózgu z mocą konopi, to jednak w tym momencie nie jest odczuwalna moc konopi, ale niedotlenienie mózgu.

Aby zapobiec utracie komórek mózgowych podczas palenia, należy wydychać dym po około 5 sekundach, zamiast po 10 czy 20. W ten sposób mózg odczuje tylko efekty palenia marihuany.

Marihuana i funkcję płuc

Przez lata twierdzono, że dym z konopi jest tak samo szkodliwy jak dym tytoniowy, ale to tylko smutna próba powstrzymania ludzi od palenia. To kłamstwo uniemożliwiło wielu ludziom spróbowania jak smakuje joint, jednak liczne badania wykazały, że było to kłamstwo. Natomiast palenie tytoniu powoduje podrażnienie górnych dróg oddechowych i prowadzi do raka, podczas gdy palenie marihuany nie jest związane z rakiem i chorobami płuc. W rzeczywistości, marihuana leczy raka, a nie go powoduje, a niektóre badania wykazują nawet, że w pewien sposób chroni ona płuca.

Badania, które trwały 20 lat, od 1986 do 2006 roku wykazały, że po siedmiu lat palenia jointów (1 joint dziennie przez 7 lat, lub 1 joint tygodniowo przez 49 lat), “Nie było żadnych dowodów, że ekspozycja na dym marihuany wpływa negatywnie na funkcje płuc.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować