- Reklama -
Banner
Strona głównaTesty i recenzjeStündenglass - Recenzja grawitacyjnego bongo przyszłości

Stündenglass – Recenzja grawitacyjnego bongo przyszłości

Bonga grawitacyjne to solidny dowód na to, że pomysłowość to drugie imię konsumentów marihuany. Tworzenie własnego bonga grawitacyjnego jest teoretycznie proste, chociaż trzeba wykazać się pewnymi cechami MacGyvera. To prowadzi do stworzenia nowych kreacji z wykorzystaniem butelek, pojemników, dzbanków, wiadra, a nawet wanny.

Stündenglass — w języku niemieckim oznaczający klepsydrę i należący do firmy Grenco Sciences — przenosi tę pomysłowość i kreatywność na wyższy poziom. Bongo grawitacyjne wykonane ze szkła borokrzemowego i anodyzowanego aluminium lotniczego to prawdziwa wisienka na torcie dla osób, które preferują ekskluzywne wiadra i inne ciekawe akcesoria do palenia.

stundenglass

Według Timothy’ego Cotter-Patenaude, dyrektora marketingu w Stündenglass, historia tego kreatywnego bonga zaczyna się w 2012 roku od Tracey Huston, ówczesnego pracownika Apple, który chciał stworzyć bongo grawitacyjne wykorzystujące prawa fizyki i technologię, ale nie będzie wykonane z wiadra i butelki.

Przyjaciel rodziny Tracey Huston, który znał Setha Rogena (znanego m.in. z filmów o marihuanie), podarował Rogenowi prototyp Stündenglassa. Rogen umieścił w mediach społecznościowych film, w którym zaprezentował grawitacyjne bongo i pokazał jak działa.

Bonga Stundenglass

To, co zaczęło się jako projekt oparty na pasji związanej z paleniem marihuany, stało się nowym przedsięwzięciem biznesowym w 2020 roku, kiedy Grenco Sciences zainwestowało w Stundenglass i zatrudniło Hustona. Teraz już możesz znaleźć Stündenglass w sklepach z akcesoriami do palenia, ale czy warto na nie wydać 2500zł?

Jak używać Stundenglass?

Chociaż Stundenglass wygląda kosmicznie, to jest dość prosty w użyciu. Wystarczy napełnić dolny pojemnik wodą, pozostawiając górny pojemnik pusty. Po rozpaleniu suszu odwracasz szklaną komorę o 180 stopni, powodując, że podciśnienie przeciąga dym do pustej komory, która teraz znajduje się na górze.

Po ponownym przewróceniu szklanych komór, dym pod ciśnieniem wody przedostanie się do ustnika. Możesz łatwo kontrolować ilość dostarczanego dymu, dostosowując stopień obrotu szklanych komór.

Tutaj słowo przestrogi – zacznij od mniejszej rotacji i nieco mniej wypełnionego cybucha, aby zapoznać się ze sprzętem i sprawdzić, jak poziom rotacji wpływa na ilość dymu.

Zalety bonga Stundenglass

Jest łatwe w użyciu: Używanie Stündenglass jest łatwiejsze i mniej ryzykowne w porównaniu do tradycyjnego bonga grawitacyjnego. Nie musisz obawiać się zamoczenia zioła, ani zachłyśnięcia się niezbyt smaczną wodą. Technologia wykorzystana w bongu Stündenglass pozwala na zaciąganie się gładkim dymem – za każdym razem. Jest również bardziej stylowe niż tradycyjne wiadro z wodą i plastikowa butelka.

W czasach, w których konsumenci marihuany mogą korzystać z aplikacji mobilnych do sterowania vaporizerem, bongo Stundenglass jest powiewem świeżego, analogowego powietrza. Widząc, jak grawitacja wykonuje swoją robotę i wypełnia Stündenglass dymem, możesz poczuć się tak, jak naukowiec kierujący eksperymentem naukowym.

Podstawa bonga Stundenglass jest niezwykle stabilna i wytrzymała, co oznacza, że nie ma możliwości wywrócenia go podczas obracania zbiornikiem. Stundenglass wypełnia się wystarczającą ilością dymu, aby podzielić go między dwie osoby. Jeśli jednak preferujesz jedną, bardzo dużą chmurę, Stündenglass zaspokoi Twoje płuca aż nadto. Ogólnie rzecz biorąc, haj uzyskany z Stündenglass jest czystszy niż ze zwykłego bonga.

Wszechstronność Stündenglass jest równie imponująca. Oprócz tradycyjnego palenia kwiatów, możesz do niego zastosować zestaw do palenia dabów (koncentratów). Możesz również używać go jako sziszę, ponieważ w zestawie znajdziesz specjalny cybuch na melasę oraz węgiel do jej podgrzewania.

Według Cotter-Patenaude, wkrótce będzie dostępnych więcej dodatków do Stündenglass, które np. pozwolą na połączenie go z waporyzatorem. Dostępny jest nawet uchwyt montowany do ściany, dzięki któremu możesz zamontować bongo na ścianie. W połączeniu z 10-letnią gwarancją oznacza to, że jest to sprzęt, który posłuży Ci przez wiele lat.

Stundenglass - bongo grawitacyjnje
Uchwyt naścienny do bonga Stundenglass – robi wrażenie?

Wady bonga Stündenglass

Ponad 2500zł: Cena obiektywnie jest dość wysoka, chociaż Stundenglass jest hitem wśród celebrytów, którzy kojarzeni są z konopiami. Stundenglass może jednak nie być hitem wśród “normalnych” palaczy. Niektórzy mogą stwierdzić, że tradycyjne bongo z filtracją wodną będzie działało podobnie, a kosztuje 20 razy mniej. Jeśli jednak lubisz gadżety, konopie i nietypowe akcesoria do palenia, a 2500zł nie robi wrażenia na Twoim portfelu, to zdecydowanie warto zaopatrzyć się w ten sprzęt.

Montaż: Chociaż kreatywni konstruktorzy będą chcieli złożyć Stündenglass bez użycia instrukcji, to filmy na firmowym kanale YouTube są zdecydowanie obowiązkowe, aby zrozumieć, jak używać Stündenglass. Konfiguracja jest łatwa, jednak istnieje wiele części, które na pierwszy rzut oka wyglądają bardzo podobnie. Produktowi zdecydowanie przydałoby się znakowanie części za pomocą naklejek z oznaczeniami.

Cena detaliczna bonga Stündenglass wynosi około 2500zł, przez co znaczny procent konsumentów konopi nie będzie sobie mogło na nie pozwolić Ale dla konsumentów z grubym portfelem, zamiłowaniem do bonga i upodobaniem do ekskluzywnych produktów, Stündenglass może okazać się ulubionym ulubionym sprzętem do palenia lub wyróżniającym się dodatkiem do kolekcji bong.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze recenzje