- Reklama -
Banner

Stolica Australii dekryminalizuje posiadanie niewielkich ilości narkotyków

Od października 2023 r. w stolicy Australii posiadanie niewielkich ilości kokainy, heroiny, metamfetaminy, LSD i psylocybiny zostanie zdekryminalizowane i nie będzie zagrożone karą więzienia.

Australijskie Terytorium Stołeczne (ACT) – siedziba stolicy Canberry – 20 października uchwaliło przepisy dotyczące dekryminalizacji niewielkich ilości narkotyków. Jest to pierwsza jurysdykcja w Australii, która tego dokonała. ACT był pierwszym – i pozostaje jedynym – stanem lub terytorium, które zalegalizowało używanie marihuany do celów osobistych.

Ustawa o dekryminalizacji narkotyków i zapewnieniu programu leczenia zamiast zamykania osób zażywających narkotyki w więzieniu została wprowadzona w zeszłym roku przez posła Michaela Petterssona z Partii Pracy. Będzie obowiązywać 12-miesięczny okres przejściowy, co oznacza, że ​​przepisy wejdą w życie dopiero w październiku 2023 roku.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Maksymalne ilości zdekryminalizowanych narkotyków:

 • Marihuana – 50 gramów
 • Kokaina – 1,5 grama
 • Heroina – 2 gramy
 • MDMA – 3 gramy
 • Metamfetamina – 1,5 grama
 • Amfetamina – 2 gramy
 • Psilocybina – 1,5 grama
 • LSD – 0,001 grama

Minister zdrowia ACT, Rachel Stephen-Smith, powiedziała, że podejście do uzależnień skoncentrowane na zdrowiu jest skuteczniejsze niż ich zamykanie.

Ta rozsądna reforma opiera się na poradach ekspertów, którzy twierdzą, że podejście skoncentrowane na zdrowiu i redukcji szkód zapewnia najlepsze efekty dla osób zażywających narkotyki. Wiemy, że traktowanie zażywania narkotyków jako problemu zdrowotnego, a nie przestępczego, nie tylko zmniejsza szkody dla osób zażywających narkotyki, ale ostatecznie prowadzi do budowania bezpieczniejszej społeczności” – stwierdziła Rachel Stephen-Smith w rozmowie z ABC.

Od końca października 2023 r. posiadanie niewielkich ilości niektórych nielegalnych narkotyków zostanie zdekryminalizowane. Oznacza to, że ludzie nie będą już narażeni na potencjalną karę pozbawienia wolności, a zamiast tego mogą otrzymać ostrzeżenie, grzywnę w wysokości 100 USD lub skierowani do programu leczenia. Jeśli sprawa trafi do sądu, osobie tej grozi grzywna o maksymalnej wysokości 160 USD, zmniejszona z dwóch lat więzienia.” – dodała Stephen-Smith.

Lewica przeciwko dekryminalizacji narkotyków

Liberałowie z partii Canberra Liberals, którzy sprzeciwiali się ustawie od samego początku, powiedzieli, że będą naciskać na uchylenie nowych przepisów.

Wiceprzewodniczący partii Jeremy Hanson powiedział, że „radykalna reforma” spowoduje wiele nowych problemów i zaostrzy istniejące.

„Doprowadzi to do większej przestępczości, doprowadzi do większej rzezi na naszych drogach” – powiedział.

Twierdził, że podobne przepisy nie odniosły sukcesu w innych częściach świata. Pan Hanson powiedział, że usunięcie środka odstraszającego w postaci kryminalizacji doprowadzi do większego spożycia narkotyków w społeczności.

Chociaż prawo ulegnie zmianie w odniesieniu do posiadania, to policja nadal będzie mogła ścigać handlarzy narkotyków w Canberze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować