- Reklama -
Banner

Stężenie THC w organizmie vs. prowadzenie samochodu

Nie ma naukowych podstaw do ustanowienia limitu zawartości tetrahydrokannabinolu (THC), który może mieć w swoim organizmie osoba prowadząca samochód, dowodzą nowe badania przeprowadzone przez American Automobile Association (AAA).

“Jest silne pragnienie, zarówno przez prawodawców jak i przez opinię publiczną, aby utworzyć granicę maksymalnego stężenia THC w organizmie, w ten sam sposób, w jaki jest to ustanowione dla alkoholu,” powiedział Marshall Doney, prezes AAA.

“W przypadku marihuany takie podejście jest błędne i nie poparte badaniami naukowymi.”

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Według badań, ustanowienie progu na obecność THC nie jest możliwe i może prowadzić do potencjalnego oskarżenia i uwięzienia kierowców. Mimo to, wiele państw posiada ustalony maksymalny poziom THC dla kierowców.

AAA zaleca uchylenie limitu dozwolonego stężenia THC i zastąpienie go przez testy, które zmierzą poziom koncentracji czy szybkość reakcji i dodatkowe wsparcie poprzez badanie krwi.

Chociaż wiele państw i stanów ma określone limity poziomu THC, to wiele krajów nadal prowadzi politykę zerowej tolerancji, co oznacza, że nawet najmniejsze stężenie może prowadzić do utraty prawa jazdy. Kannabinoidy pozostają w organizmie człowieka przez długi okres czasu, więc nawet jeśli kierowca palił marihuanę tydzień temu, to test wykaże pozytywny wynik na obecność THC.

American Automobile Association działa od 1902 roku i jest organizacją zrzeszającą ponad 55 milionów członków w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Integra Boost 62% regulator wilgotności suszu 8 g

 • Bibułki Purize 420 King Size Slim 420 szt.

  42 
 • DynaVap VapCap M 2021 waporyzator manualny do suszu

  279 
 • https://vaporshop.pl/pl/3515-mini-bongo-sci-fi-420vape-bubbler-do-waporyzatora-szlif-145-mm-5904507550660.html

  Mini Bongo Sci-Fi 420VAPE Bubbler do waporyzatora szlif 14.5 mm

  179 
 • Auto Amnesia XXL – automatyczne nasiona marihuany dające duże plony

  25 

Mogą Cię zainteresować