Stężenie THC w organizmie vs. prowadzenie samochodu

Nie ma naukowych podstaw do ustanowienia limitu zawartości tetrahydrokannabinolu (THC), który może mieć w swoim organizmie osoba prowadząca samochód, dowodzą nowe badania przeprowadzone przez American Automobile Association (AAA).

poll cannabis legalisation
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

“Jest silne pragnienie, zarówno przez prawodawców jak i przez opinię publiczną, aby utworzyć granicę maksymalnego stężenia THC w organizmie, w ten sam sposób, w jaki jest to ustanowione dla alkoholu,” powiedział Marshall Doney, prezes AAA.

“W przypadku marihuany takie podejście jest błędne i nie poparte badaniami naukowymi.”

Według badań, ustanowienie progu na obecność THC nie jest możliwe i może prowadzić do potencjalnego oskarżenia i uwięzienia kierowców. Mimo to, wiele państw posiada ustalony maksymalny poziom THC dla kierowców.

AAA zaleca uchylenie limitu dozwolonego stężenia THC i zastąpienie go przez testy, które zmierzą poziom koncentracji czy szybkość reakcji i dodatkowe wsparcie poprzez badanie krwi.

Chociaż wiele państw i stanów ma określone limity poziomu THC, to wiele krajów nadal prowadzi politykę zerowej tolerancji, co oznacza, że nawet najmniejsze stężenie może prowadzić do utraty prawa jazdy. Kannabinoidy pozostają w organizmie człowieka przez długi okres czasu, więc nawet jeśli kierowca palił marihuanę tydzień temu, to test wykaże pozytywny wynik na obecność THC.

American Automobile Association działa od 1902 roku i jest organizacją zrzeszającą ponad 55 milionów członków w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -