- Reklama -
Banner

Stany Zjednoczone o krok od legalizacji konopi przemysłowych

Senat Stanów Zjednoczonych zatwierdził we wtorek projekt ustawy rolnej, który zawiera zapis o zalegalizowaniu konopi przemysłowych.

Stany Zjednoczone są o krok od zakończenia trwającego od dziesięcioleci zakazu stosowania konopi przemysłowych. Legalizacja konopi włóknistych dają rolnikom możliwość uprawy i sprzedaży roślin, które można wykorzystać do stworzenia wyjątkowej gamy produktów – od kosmetyków po beton.

Senat i Komisja Rolna uzgodniły w zeszłym miesiącu odpowiednie wersje ustawy rolnej z 2018 r., a prawodawcy stwierdzili, że mają nadzieję, że uda się ją uchwalić przed końcem roku.

Wygląda na to, że Kongres jest w stanie sprostać tym ustaleniom. Ustawa przeszła w Senacie stosunkiem głosów 87-13, a Izba Reprezentantów ma wkrótce ją zaakceptować. Jeśli Izba zaakceptuje projekt ustawy, zostanie ona przesłana do biura prezydenta Donalda Trumpa, aby mogła zostać wcielona w życie.

Jeśli ustawa zostanie ostatecznie zatwierdzona, konopie nie będą już kontrolowane przez Departament Sprawiedliwości, ale przez Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych.

“Zbyt długo, skandaliczny i przestarzały zakaz uprawy konopi hamował rolników na terenie całego kraju”, powiedział Senator Ron Wyden, autor ustawy. “Produkty z konopi są wytwarzane w Ameryce, sprzedawane w Ameryce i konsumowane w Ameryce. Teraz konopie będą mogły być legalnie uprawiane w Ameryce, z korzyścią dla konsumentów i rolników z całego kraju “.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Auto Amnesia XXL – automatyczne nasiona marihuany dające duże plony

  25 
 • Młynek Storz Bickel

  Volcano – Młynek do suszu

  12 
 • Filtry z aktywnym węglem Purize XTRA Slim 50 GREEN

  Filtry z aktywnym węglem Purize XTRA Slim 50 GREEN

  35 
 • Vape Pen CBD Shadow Silver – Deep CBD

  279 
 • Promocja! X-MAX Starry 3.0 Vaporizer

  X-MAX Starry 3.0 Vaporizer

  289 

Mogą Cię zainteresować