- Reklama -
Banner

Sprzedaż marihuany w Illinois osiągnęła rekordowe 1,55 miliarda dolarów w 2022 roku

Sprzedaż marihuany dla dorosłych w małym stanie Illinois liczącym 12,7 mln mieszkańców, wyniosła rekordowe 1,55 miliarda dolarów w 2022 r.

Jest to nowy rekord i wzrost o 12% w stosunku do 2021 r. i aż o 131% od 2020 r., kiedy rozpoczęła się legalna sprzedaż konopi indyjskich. Obecnie w Illinois funkcjonuje 113 licencjonowanych aptek i sklepów z marihuaną dla dorosłych.

Miesięczna sprzedaż wyniosła średnio 130 milionów dolarów, aż do okresu świątecznego, gdy osiągnęła rekordową wartość prawie 144 milionów dolarów w grudniu, wynika z danych stanowych.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Gubernator stanu Illinois – JB Pritzker powiedział, że w zeszłym roku otwarto pierwsze przychodnie z marihuaną dla dorosłych, które są prowadzone przez osoby z wyrokami karnymi związanymi z posiadaniem konopi indyjskich.

W sumie w ubiegłym roku otwarto 3 przychodnie z konopiami dla dorosłych, podczas gdy kolejnych 189 licencjobiorców jest w trakcie uzyskiwania pełnych licencji od państwowych organów regulacyjnych.

Sprzedaż na rzecz mieszkańców stanu Illinois wyniosła 1 073 132 436 USD, co oznacza wzrost o prawie 14% w stosunku do 2021 r., podczas gdy sprzedaż osobom spoza stanu wyniosła 479 192 383 USD, co oznacza wzrost o prawie 10% w porównaniu z 2021 r.

Sprzedaż medycznej marihuany do listopada wyniosła 322 miliony dolarów,. Jest to nieco mniej niż kwota uzyskana rok wcześniej, co wskazuje, że rynek medyczny osiągnął szczyt.

Stan Illinois zarobił 435 milionów dolarów

Wysoka sprzedaż oznaczała dalszy wzrost dochodów podatkowych dla stanu – 435 milionów dolarów w roku fiskalnym 2022, który zakończył się 30 czerwca.

25% z tych dochodów zostanie przeznaczone na sąsiedzkie programy reinwestowania, 20% na leczenie uzależnień, profilaktykę i zdrowie psychiczne, 8% na programy prewencji, a 45% trafi do budżetu stanu.

Jednym z powodów wzrostu sprzedaży, pomimo spadku cen w całych Stanach Zjednoczonych, jest to, że koszt legalnej marihuany w Illinois jest jednym z najwyższych w USA, ponieważ tylko 21 firm posiada licencję na uprawę marihuany.

Mario Treto, Jr, sekretarz Departamentu Regulacji Finansowych i Zawodowych stanu Illinois (IDFPR), zauważył, że rok 2022 był drugim z rzędu rokiem, w którym stanowy przemysł konopny odnotował „rekordowy wzrost”.

„Jesteśmy podekscytowani tym, co przyniesie przyszłość dla przemysłu konopi indyjskich. Jesteśmy optymistami i wierzymy, że branża będzie się rozwijać dopiero w 2023 r., kiedy zobaczymy więcej sklepów z marihuaną w Illinois” – powiedział Mario Treto, Jr.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować