- Reklama -
Banner

Space Tango będzie uprawiać marihuanę na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Firma Space Tango z Kentucky, zajmująca się technologią kosmiczną, będzie uprawiać w kosmosie konopie przemysłowe i konopie indyjskie bogate w CBD, aby zobaczyć, jak rośliny działają w mikrograwitacji.

Uprawa marihuany Indoor, uprawa marihuany outdoor czy uprawa w przestrzeni kosmicznej? Start-up technologiczny Space Tango twierdzi, że wszystkie trzy możliwości uprawy są doskonałe.

Jak podaje TechCrunch, Space Tango ma obecnie dwa mikro laboratoria znajdujące się na międzynarodowej stacji kosmicznej, gdzie uprawiane są konopie bogate w CBD. Naukowcy mają nadzieję, że uprawa w warunkach niskiej grawitacji ujawni nowe cechy roślin.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

“Kiedy rośliny są “zestresowane”, wyrywają się ze zbiornika genetycznego, aby wytworzyć związki, które pozwolą im się przystosować i przetrwać” – powiedział dr. Joe Chappell, członek zespołu ds. Doradztwa naukowego w Space Tango, specjalizującego się w opracowywaniu i projektowaniu leków.

“Zrozumienie, w jaki sposób rośliny reagują w środowisku, w którym tradycyjny stres grawitacyjny zostanie usunięty, może dostarczyć nowego wglądu w to, jak rośliny się adaptują i w jaki sposób naukowcy mogą wykorzystać takie zmiany do odkrywania nowych cech, zastosowań biomedycznych i skuteczności.”

Uprawa konopi na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej


Oprócz dwóch działających obecnie laboratoriów, Space Tango uruchomiło filię skoncentrowaną wyłącznie na konopiach indyjskich, pozwalającą nawet sześciu prywatnym firmom na wysyłanie próbek na orbitę każdego roku. Ponieważ genetyka konopi przyciąga coraz większą uwagę naukowców, uprawa konopi w kosmosie może dostarczyć nowych informacji na temat jej uprawy.

Poza konopiami indyjskimi i przemysłowymi, ten sam proces uprawy pozaziemskiej był już wykorzystywany przez browar Anheuser-Busch, do testowania wpływu mikrograwitacji na jęczmień.

Kosmiczne konopie kosmiczne od Space Tango mogą być pierwszymi konopiami uprawianymi w mikrograwitacji, ale nie jest to pierwsza roślina konopi, która uniosła się poza ziemską atmosferą. W 2017 r. apteka z medyczną marihuaną w stanie Arizona, Level Up, użyła balonu, aby wysłać funt marihuany w kosmos, ostatecznie sprzedając międzygalaktyczną ganję Ziemianom.

Istnieje nadzieja, że naukowcy dowiedzą się o ważnych odkryciach dotyczących tego, w jaki sposób uprawa konopi indyjskich poza atmosferą ziemską może poprawić rozwój roślin. Może pewnego dnia wszyscy będziemy palić zioło z kosmosu, podróżując do pracy autonomicznym, latającym samochodem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować