- Reklama -
Banner

Sour Diesel – 3 Najlepsza Odmiana Marihuany Wszechczasów

Istnieje kilka tak znanych odmian marihuany, że słyszeli o nich nawet ludzie, którzy nie używają marihuany. Sour Diesel może znaleźć się na szczycie tej listy jako jeden z najbardziej znanych szczepów na świecie. Jak więc zyskał taki rozgłos? Najprostsza odpowiedź na pytanie, dlaczego Sour Diesel jest tak popularny, brzmi po prostu – dlatego, że jest dobry. Ale oczywiście za każdą popularną odmianą konopi jest historia o tym, jak ludzie się o niej dowiedzieli.

Mroczna historia pochodzenia Sour Diesla

Większość przypisuje pojawienie się Sour Diesla człowiekowi znanemu jako „Asshole Joe” (w skrócie AJ). AJ, hodowca marihuany, na początku lat 90. odbywał staż w Wetlands Music Club w Nowym Jorku, spotykając się z wykonawcami znanych zespołów muzycznych, takich jak Pearl Jam i Rage Against the Machine.

W końcu spotkał innego wielkiego hodowcę, który podzielił się nową odmianą z dominacją sativy o nazwie Chemdawg ’91. AJ również zaczął sadzić te nasiona i w pewnym momencie skrzyżował je z inną odmianą. Większość hodowców uważa, że była to odmiana Skunk #1 lub Northern Lights. I tak powstał Sour Diesel.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

AJ miał całkiem dobre kontakty w klubie Wetlands Music Club z ludźmi, którzy sporo podróżowali, więc wieści o jego odmianie szybko się rozeszły po tym, jak ludzie po raz pierwszy spróbowali tej odmiany. Potem pojawił się popyt, więc pojawiła się i podaż.

Szum wokół tej odmiany sprawił, że coraz więcej osób chciało jej spróbować. Ponieważ rzadkie przedmioty często są bardziej pożądane, sława tej odmiany nabrała rozpędu. Niektórzy twierdzą jednak, że nasiona użyte przez AJ nie były w rzeczywistości nasionami Chemdawg ’91, ale w rzeczywistości były zanieczyszczone innymi genami, a niektóre rośliny okazały się hermafrodytyczne. W tej wersji historii AJ po prostu wybrał najlepszą roślinę i ją skrzyżował.

Skąd Sour Diesel otrzymał swoją nazwę?

Za nazwą Sour Diesel również kryje się całkiem niezła historia. Można by pomyśleć, że odnosi się to do kwaśnego, cytrusowego smaku i zapachu benzyny, ale AJ (rzekomo) mówi, że jego nazwa ma głębszy sens. W latach 90. w nowojorskim slangu na dobre zioło mówiono „bomb”, „chronic” i „diesel”.

AJ oznaczył inne szczepy, nawet te, które skrzyżował z Chemdawg, jako diesel. Sour Diesel był jednak wersją, z której był najbardziej dumny. Potem wiadomość o niej zaczęła rozprzestrzeniać się coraz szybciej. Sytuację pogarsza fakt, że odmiana jest trudna w uprawie, wymagająca dużej ilości światła i bacznej uwagi na pleśń, a roślina jest wysoka, mocno rozciąga się do góry i daje tylko umiarkowaną ilość plonów.

Sour D. stał się bardzo pożądany i dość drogi w porównaniu do innych odmian w tamtym okresie. Przy tak ograniczonych ilościach ludzie zaczęli się denerwować, że nie zawsze będą mogli go dostać w swoje ręce. Ich skwaszone miny, gdy dowiedzieli się, że nie mogą go dostać, pozwoliły na dopełnienie członu Sour (ang. kwaśny) do slangowej nazwy Diesel.

Jak wygląda, pachnie i działa Sour Diesel

Sour Diesel

Jak wspomniałem, Sour Diesel słynie z wyjątkowego zapachu. Jest on wyczuwalny z daleka, ale aromat ożywa, gdy kwiat jest palony, wydzielając ostry zapach przypominający benzynę zmieszaną z orzeźwiającą cytryną. Smak zachowuje cytrusową nutę zmieszaną z ziemisto-ziołowym aromatem.

Raper Redman mówi, że jest to najlepsza odmiana, która motywuje go do działania i zapewnia energię podczas nagrywania w studio. Sour Diesel jest uważany za idealną odmianę do stosowania podczas dnia. High Times oceniło go jako 3 najlepsza odmiana wszechczasów. „Jeśli na planecie jest smaczniejsza odmiana, nie paliliśmy jej” – zachwycał się magazyn.

Brązowy medalista w kategorii „Najlepsza Odmiana Wszechczasów” został wyprzedzony tylko przez Original Haze (aka Neville’s Haze) i OG Kush. High Times przyznał jednak, że gdy ograniczymy się wyłącznie do wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych, to Sour Diesel króluje na szczycie listy najlepszych odmian.

Sour Diesel to prawie w 90% czysta sativa i w niektórych przypadkach może osiągnąć aż 26% THC. To, co jest szczególnie ekscytujące w tym szczepie, to ilość CBD i CBN, które zachowuje podczas ekstrakcji: odpowiednio 2% i 4%. Połączenie tych kannabinoidów sprawia, że szczep jest niezwykle stymulujący i orzeźwiający.

Chociaż niektórzy lubią Sour Diesla za jego działanie wspomagające kreatywność i energię, jego profil kannabinoidowy i terpenowy sprawiają, że posiada wiele właściwości medycznych. Jego energetyzujące i motywujące działanie sprawiają, że jest dobrym wyborem w walce z depresją, lękiem, chronicznym zmęczeniem, zaburzeniami nastroju, a nawet migrenami.

Różne wersje i hybrydy Sour Diesel

Podczas palenia Sour Diesla niektórzy zauważyli poważne niespójności w jego zapachu, smaku i działaniu. Okazuje się, że nie wszystkie odmiany oznaczone jako Sour Diesel, są prawdziwe. Dane laboratoryjne wykazały, że kannabinoidy i terpeny obecne w produktach sprzedawanych jako Sour Diesel mogą się znacznie różnić. Więc skąd wiadomo, że dostajesz oryginalnego Sour D.?

Naukowcy odkryli trzy główne profile terpenowe w marihuanie sprzedawanej jako Sour Diesel. Przeglądając terpeny w każdym z nich, naukowcy odkryli, że jeden jest zdominowany przez limonen, jeden ma zdecydowaną większość terpinolenu, a inny ma głównie mircen.

Najlepszą opcją jest więc zwrócenie uwagi na kannabinoidy oraz terpeny i wybranie tego, który najbardziej Ci się podoba. Istnieją również różne hybrydy odmiany Sour Diesel, które są nieco inne, ale sprzedawane pod tą samą nazwą główną.

Purple Sour Diesel to skrzyżowanie SD i Purple Kush; Chemdawg x Sour Diesel, zwany również Chem Sour, ma być zrównoważoną hybrydą; Platinum Sour Diesel to połączenie SD (sativa) z Platinum OG (indica); a Super Sour Diesel łączy SD i Super Silver Haze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować