- Reklama -
Banner

Sondaż: Coraz wyższe poparcie dla legalizacji marihuany

Nowa sonda przeprowadzona przez HuffPost stwierdziła, że 61% Amerykanów wspiera legalizacje marihuany w Kolorado.

Sonda miała odpowiedzieć na pytanie “Czy popierasz lub przeciwstawiasz się nowej ustawie Colorado, która sprawia, ze marihuana do użytku rekreacyjnego jest legalna, mimo wysokiego podatku od jej sprzedaży, minimalny wiek pozwalający na jej użycie to 21lat, i nie można jej wywozić poza stan Colorado?”

Większość poparła poprawki do ustawy o legalizacji. Na południu i środkowym zachodzie ponad 60% powiedziało tak, podczas gdy na północnym wschodzie i zachodzie średnie poparcie to 50%. Nawet 52% Republikanów popiera legalizację w Kolorado, i 64% seniorów w wieku 65 lat i starsi.

Mimo obaw, że marihuana doprowadzi do wzrostu jej użycia wśród nastolatków (53%), to większość Amerykanów popiera legalizację. 

Wydaje się, że Amerykanie nie wierzą w mity o marihuanie, np. w ten, że marihuana jest bramą do ciężkich narkotyków. Wszyscy zgadzają się, że legalizacja marihuany nie zwiększa wskaźnika przestępczości, z wyjątkiem republikanów, którzy są w tej kwestii podzieleni.

Ogólnie rzecz biorąc, 44 procent osób ankietowanych próbowało marihuany w swoim życiu, ale 7% nie chciało odpowiadać na to pytanie. 49% mężczyzn w przeszłości próbowało marihuany, a 9% nie odpowiedziało na to pytanie. Większość kobiet (54 procent), seniorów (65 procent), Republikanów (58 procent), i osób czarnoskórych (53 procent) nigdy nie próbowało marihuany.


Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja! Volcano Classic - waporyzator stacjonarny

  Volcano Classic waporyzator stacjonarny Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1299 zł.
 • Promocja!

  Grinder metalowy RAW 4 części średnica 56 mm

  Original price was: 99 zł.Current price is: 89 zł.
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Promocja!

  X-Max V3 PRO

  Original price was: 349 zł.Current price is: 279 zł.

Mogą Cię zainteresować