Legalna marihuana nie powoduje zwiększenia jej użycia wśród młodzieży

 

legalna marihuana młodziez
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Jeśli marihuana będzie legalna to z się stanie z dziećmi i młodzieżą? Takie pytanie zadają zwolennicy prohibicji którzy są zalewani przez pozytywne fakty na temat marihuany i statystyki pokazujące, że legalizacja przynosi więcej dobrego, niż złego. Teraz mamy odpowiedź na to pytanie w postaci badań, które pokazują, że po zalegalizowaniu marihuany w Kolorado i Waszyngtonie nie zwiększyła się ilości nastolatków która zaczęli palić jointy.

Badania pokazują, że w 2011r. 23,1% uczniów szkół średnich używało marihuany w ciągu ostatniego miesiąca. W 2013r. liczba ta wynosiła 23,4% więc wynik mieści się w granicach błędu statystycznego. Wśród tylko ostatnich klas szkół średnich 28% przyznało się do stosowania marihuany w 2011r., i 27,7% z nich używało jej w 2013r.

Oprócz obecnego wykorzystania marihuany, pozostaje jeszcze ta grupa która kiedykolwiek spróbowała marihuany. W tej grupie liczby też nie uległy znacznej zmianie. W 2011r. 39,9% spróbowało marihuany, a w 2013r. procent nastolatków ktorzy po praz pierwszy po nią sięgnął wyniósł 40,7%.

Ale inne miasta przyjazne dla marihuany, w których jest ona dopuszczona zarówno do użytku medycznego i zalegalizowana do użytku rekreacyjnego czyli Los Angeles, San Francisco, San Bernardino, San Diego i Boston wykazały spadek jej wykorzystania u nastolatków.

“To obala teorie, że legalizacja marihuany dla dorosłych prowadzi do większego jej wykorzystania wśród nastolatków.”

 

Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -