- Reklama -
Banner

Legalna marihuana nie powoduje zwiększenia jej użycia wśród młodzieży

 

Jeśli marihuana będzie legalna to z się stanie z dziećmi i młodzieżą? Takie pytanie zadają zwolennicy prohibicji którzy są zalewani przez pozytywne fakty na temat marihuany i statystyki pokazujące, że legalizacja przynosi więcej dobrego, niż złego. Teraz mamy odpowiedź na to pytanie w postaci badań, które pokazują, że po zalegalizowaniu marihuany w Kolorado i Waszyngtonie nie zwiększyła się ilości nastolatków która zaczęli palić jointy.

Badania pokazują, że w 2011r. 23,1% uczniów szkół średnich używało marihuany w ciągu ostatniego miesiąca. W 2013r. liczba ta wynosiła 23,4% więc wynik mieści się w granicach błędu statystycznego. Wśród tylko ostatnich klas szkół średnich 28% przyznało się do stosowania marihuany w 2011r., i 27,7% z nich używało jej w 2013r.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Oprócz obecnego wykorzystania marihuany, pozostaje jeszcze ta grupa która kiedykolwiek spróbowała marihuany. W tej grupie liczby też nie uległy znacznej zmianie. W 2011r. 39,9% spróbowało marihuany, a w 2013r. procent nastolatków ktorzy po praz pierwszy po nią sięgnął wyniósł 40,7%.

Ale inne miasta przyjazne dla marihuany, w których jest ona dopuszczona zarówno do użytku medycznego i zalegalizowana do użytku rekreacyjnego czyli Los Angeles, San Francisco, San Bernardino, San Diego i Boston wykazały spadek jej wykorzystania u nastolatków.

“To obala teorie, że legalizacja marihuany dla dorosłych prowadzi do większego jej wykorzystania wśród nastolatków.”

 

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować