- Reklama -
Banner

Snoop Dogg inwestuje 25 milionów dolarów w przemysł marihuany

Raper i przedsiębiorca Snoop Dogg chce wejść w branżę marihuany inwestując 25 milionów dolarów w startup’y, czyli firmy, które dopiero rozpoczynają swoją działalność.

Koneser marihuany ma nadzieję na wykorzystanie szybko rozwijającego się przemysłu konopi w Stanach Zjednoczonych, gdzie wiele stanów zalegalizowało lub zalegalizuje posiadanie marihuany.

Jeszcze jakiś czas temu, każda historia z udziałem Snoop’a, związana była z ilością pieniędzy jakie wydaje na konsumpcję marihuany, miejscami w których ją palił, lub ile dziennie spala jointów. W zeszłym roku reper przyznał się, że palił jointa w toalecie Białego Domu. Ale teraz, kiedy marihuana jest legalna w Kolorado, Waszyngtonie, Oregonie na Alasce, Snoop stał się jednym z inwestorów.

Przemysł konopi jest jednym z bardziej lukratywnych rynków. W zeszłym roku łączna sprzedaż marihuany do celów rekreacyjnych i medycznych osiągnęła ponad 573.000.000 dolarów, a Kolorado zarobiło tyle pieniędzy na legalizacji, że teraz z podatku stan musi oddać mieszkańcom 30 milionów dolarów.

Rynek legalnej marihuany jest najszybciej rozwijającą się branżą w Ameryce, jak informuje grupa ArcView. Nowy przemysł stworzył już kilka nowych zawodów, dziesiątki tysięcy nowych miejsc pracy, a wiele firm zainwestowało już wiele milionów w zieloną branżę.

Jeszcze kilka lat temu, inwestorzy byliby uważani za handlarzy narkotyków. Teraz są uznani za dobrze zorientowanych przedsiębiorców, którzy są świadomi potencjału nowego przemysłu.

Fot. Getty Images

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja!

  Fenix Titanium PRO+ 420VAPE

  Original price was: 449 zł.Current price is: 399 zł.
 • Promocja!

  Grinder metalowy RAW 4 części średnica 56 mm

  Original price was: 99 zł.Current price is: 89 zł.
 • Bibułki OCB BLACK King Size Slim Premium

 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Promocja!

  VENTY – Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1999 zł.Current price is: 1649 zł.

Mogą Cię zainteresować