- Reklama -
Banner

Sklepy w Kalifornii już sprzedają legalną marihuanę – nielegalnie

Marihuana do celów rekreacyjnych w Kalifornii jest legalna od dwóch miesięcy, a chociaż mieszkańcy mogą uprawiać do sześciu roślin lub posiadać uncję (28g) marihuany, to sklepy z marihuaną nie mogą jeszcze prowadzić oficjalnej sprzedaży. Ustawa 64., która została zatwierdzona 8 listopada, przesunęła datę rozpoczęcia sprzedaży legalnej marihuany do 1 stycznia przyszłego roku, dając czas firmą na otrzymanie niezbędnych licencji. Sprzedawanie marihuany bez wymaganej licencji jest wciąż nielegalne, chociaż przestępstwo tego typu zostało sklasyfikowane jako wykroczenie.

Niektóre przychodnie z medyczną marihuaną złapały okazję i promują sprzedaż marihuany dla każdego, kto może udowodnić, że ma ukończone 21 lat. Niektóre kliniki wymagają jedynie od klientów podpisania formularza stwierdzając “pod groźbą odpowiedzialności karnej”, że posiadają licencję uprawniającą do zakupu medycznej marihuany.

“Myślę, że bardziej się ośmielili” powiedział James Wolak, kapitan Biura Narkotyków w Departamencie Szeryfa w Los Angeles. “Ludzie czują, że jest to legalne i że wszystko jest dozwolone.”

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

“Przychodnie z medyczną marihuaną zawsze działały w prawnej szarej strefie, więc prawdopodobnie przejęły ryzyko sprzedaży marihuany.”, powiedział adwokat David Pullman.

Legalność sprzedaży marihuany może być jeszcze bardziej ryzykowna, jeśli Jeff Sessions (zdecydowany przeciwnik marihuany) zostanie Prokuratorem Generalnym.

“Dzięki nowej administracji Donalda Trumpa (Jeff Sessions), w moim odczuciu marihuana będzie pod jeszcze większą kontrolą,” powiedział właściciel ambulatorium z medyczną marihuaną Aaron Herzberg.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Filtry węglowe Purize XTRA Slim White 100 szt.

  69 
 • https://vaporshop.pl/pl/3515-mini-bongo-sci-fi-420vape-bubbler-do-waporyzatora-szlif-145-mm-5904507550660.html

  Mini Bongo Sci-Fi 420VAPE Bubbler do waporyzatora szlif 14.5 mm

  179 
 • DynaVap VapCap M 2021 waporyzator manualny do suszu

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Filterki do jointów Purize z aktywnym węglem XTRA Slim SPY 50 szt.

  37 

Mogą Cię zainteresować