- Reklama -
Banner

Samodzielna produkcja koncentratu marihuany

Miałeś okazję spróbować już dabów, czyli koncentratów marihuany? Jeśli nie – najwyższa pora! Koncentraty są obecnie hitem w USA, my zaś podpowiadamy jak niewielkim kosztem i w bezpieczny sposób samodzielnie wyprodukować je w domu. Co jeszcze lepsze – nie musisz wydać ani złotówki na marihuanę potrzebną do wytworzenia koncentratu! Jakim cudem? Dowiesz się poniżej!

Wyobraź sobie, że zamiast palić całego jointa bierzesz tylko jednego bucha pysznej pary i osiągasz znacznie mocniejsze efekty. Brzmi nierealnie, prawda? To jednak jak najbardziej możliwe dzięki koncentratom marihuany, będącym najnowszym trendem na rynku konopnym. Do produkcji niektórych koncentratów używa się skomplikowanej i kosztownej aparatury oraz wykorzystuje potencjalnie niebezpieczne (bo wybuchowe) rozpuszczalniki takie jak butan.

Wszystko zmieniło się jednak w 2015 roku – wówczas świat usłyszał o Rosin Tech, czyli prostej metodzie produkcji koncentratu o nazwie rosin. Koncentrat taki możesz w pełni bezpiecznie wyprodukować w zaciszu własnego domu, w dodatku nie wydając ani złotówki na potrzebną do tego marihuanę – wystarczy odpowiednia ilość kiefu, czyli pyłku zbierającego się najniższej komorze młynka. Zacznijmy jednak od początku.

kief1

Czym jest rosin?

Rosin to żywica, którą pod wpływem odpowiedniej temperatury i nacisku z dużą siłą będziemy w stanie wygnieść z topów/haszu/kiefu – na tym właśnie polega technika Rosin Tech, o której za chwilę. W efekcie otrzymujemy lepki koncentrat w kolorze od bursztynowego do brązowego, którego moc potrafi zaskoczyć – średnio rosin ma 70-80% THC, dzięki czemu jeden gram pozwala na ponad 20 inhalacji, z których każda wywołuje ekstremalnie mocne efekty. Duża moc to jednak nie jedyna zaleta rosin.

„Jest to jeden z najbezpieczniejszych koncentratów, ponieważ do jego produkcji nie używa się żadnych rozpuszczalników. Daje to dwie podstawowe korzyści – po pierwsze, finalnego produktu nie trzeba oczyszczać z pozostałości rozpuszczalnika. Po drugie zaś, nie ma ryzyka wybuchu w trakcie produkcji w domowych warunkach. Tymczasem przy domowej produkcji koncentratów uzyskiwanych przy pomocy butanu każdego roku kilka osób traci życie, jeszcze więcej zostaje zaś kalekami.” – mówi w rozmowie z naszym portalem Ryszard Fazowski z firmy VapeFully, ekspert z zakresu waporyzacji.

Biorąc więc pod uwagę polskie realia – to, że nie możemy kupować koncentratów w sklepach, niczym w USA – rosin wydaje się  najlepszym rozwiązaniem jeśli mamy ochotę spróbować dabów.

Puffco Plus 09Na czym polega Rosin Tech?

Jak zostało wspomniane wcześniej, do produkcji rosin potrzebny jest jedynie nacisk oraz odpowiednia temperatura. Początkowo do produkcji rosin wykorzystywano prostownice do włosów – pomiędzy płytkami prostownicy umieszczano topa zawiniętego w nieprzywierający pergamin i z całej siły go zgniatano. Na tym właśnie polega słynna technika Rosin Tech.

Nie jest to jednak metoda idealna – wymaga prostownicy oferującej odpowiednio niskie temperatury (większość rozgrzewa się zbyt bardzo, czego skutkiem jest odparowanie drogocennych kannabinoidów), stosunkowo łatwo można się poparzyć, dodatkowo zaś korzystanie z prostownicy jest dość mało wydajne – do uzyskania 1 grama rosin potrzeba nawet do 10 gramów wysokiej jakości marihuany.

Wraz ze wzrostem popularności rosin, bardzo szybko pojawiły się specjalistyczne prasy służące do produkcji tego koncentratu. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli, które są bardzo zróżnicowane – od niewielkich pras manualnych do domowego użytku aż po ogromne prasy o nacisku kilkudziesięciu ton, zdolnych do produkcji rosin na skalę przemysłową. W Polsce dostępna jest np. bardzo kompaktowa ale dobrze działająca prasa Tarik+Rosin T-Rex 1[s].

To idealne rozwiązanie do produkcji koncentratów na własne potrzeby – prasa jest mała (niewiele większa od discmana), umożliwia pełną kontrolę nad temperaturą (brak ryzyka odparowania THC), jest bez porównania wygodniejsza w użyciu niż zwykła prostownica i daje lepsze rezultaty, rozumiane jako ilość finalnego produktu możliwa do uzyskania z tej samej ilości materiału.

Korzystając z prasy Tarik+Rosin T-Rex 1[s] do wyprodukowania 1 grama rosin nadal będziemy jednak potrzebowali 6-7 gramów marihuany lub ok. 3 gramów dobrej jakości haszyszu, co oznacza pewne koszty. W prosty sposób te koszty można jednak zminimalizować niemalże do zera. Jakim cudem? Wystarczy, że używasz młynka wyposażonego w tzw. pollen catcher, czyli siteczko umożliwiające zbieranie kiefu.

Kief to oddzielony od reszty rośliny pyłek roślinny, niezwykle bogaty w kannabinoidy. Gdy zbierzemy odpowiednio dużo kiefu (2 gramy w zupełności wystarczą) to możemy umieścić go w specjalnym filtrze i wygnieść z niego rosin. Więcej o produkcji rosin tą metodą dowiecie się z tego artykułu opublikowanego na blogu sklepu VapeFully.

Rosin można wykorzystać na wiele sposobów. Można go po prostu spalić razem z suszem, jednak będzie to metoda mało efektywna – pod wpływem temperatury towarzyszącej spalaniu większość THC ulega zniszczeniu.

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie waporyzacja rosin – ten rodzaj koncentratu można waporyzować w dedykowanych vaporizerach do koncentratów jak Puffco Plus Vaporizer, można też użyć waporyzatora do suszu oferującego również możliwość waporyzacji koncentratów, np. Mighty Vaporizer czy dość już znany Pax 3 Vaporizer.

Szeroki wybór waporyzatorów (zarówno do suszu jak i do koncentratów), akcesoriów do koncentratów, a także prasy Tarik+Rosin T-Rex 1[s] oferuje sklep z vaporizerami VapeFully. Jeśli nie mieliście jeszcze kontaktu z koncentratami, wówczas zdecydowanie warto przyjrzeć się tej nowej formie konsumpcji marihuany – to całkowicie nowe doświadczenie, zupełnie inne od klasycznych metod konsumpcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja! Mighty Plus waporyzator do suszu Storz * Bickel

  MIGHTY+ Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1399 zł.
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Promocja! Volcano Classic - waporyzator stacjonarny

  Volcano Classic waporyzator stacjonarny Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1299 zł.
 • Promocja!

  Fenix Titanium PRO+ 420VAPE

  Original price was: 449 zł.Current price is: 399 zł.
 • Bibułki OCB BLACK King Size Slim Premium

Mogą Cię zainteresować