- Reklama -
Banner

Rząd Nepalu chce zalegalizować marihuanę i zakazać importu alkoholu

Rządząca w Nepalu partia komunistyczna złożyła w niedzielę wniosek wzywający rząd do zalegalizowania marihuany i zakazu importu alkoholu.

We wniosku złożonym przez Birodha Khatiwady i podpisanym przez 45 innych członków parlamentu, zauważono, że ponad 65 krajów, które w latach 70. podpisały międzynarodowe traktaty antynarkotykowe, już zalegalizowało lub zdekryminalizowało marihuanę w jakiejś formie.,

Nepal był jednym z niewielu narodów walczących przeciwko USA i kampaniom międzynarodowym na rzecz kryminalizacji konopi na całym świecie. Nepal miał silny przemysł rekreacyjnej marihuany z licencjonowanymi sklepami, legalnymi uprawami i salonami konsumpcji publicznej do 1973 r., kiedy to rząd pod naciskiem międzynarodowym anulował licencje na sprzedaż i rozpoczął kryminalizację konopi.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Ale Nepal nie zgodził się na podpisanie jednolitej konwencji z 1961 r. – międzynarodowego traktatu zakazującego konopi na całym świecie – do 1987 r.. kiedy kraj podpisał konwencję z zastrzeżeniem, że będzie mógł nadal wydawać tymczasowe zezwolenia na uprawę, produkcję, sprzedaż i dystrybucję “niemedycznej” marihuany. Zwolnienie nie miało daty wygaśnięcia, co oznacza, że ​​technicznie nadal ono obowiązuje .

„Nepal był ostatnim krajem, który bronił leczniczych właściwości marihuany na arenie międzynarodowej”

Powiedział w ubiegłym roku aktywista Rajiv Kafle w wywiadzie dla Kathmandu Post.

Do tej pory parlament Nepalu nie podjął jednak żadnych oficjalnych kroków, aby zalegalizować marihuanę. Jeśli jednak Nepal zalegalizuje konopie do celów rekreacyjnych, to przyłączy się do sąsiedniej Tajlandii, która stała się tak przyjazna w stosunku do konopi, że tajski premier niedawno przyjął olejek z THC podczas konferencji prasowej, jednocześnie promując krajowy program darmowego oleju z konopi indyjskich dla pacjentów medycznych.

Inne narody azjatyckie, takie jak Chiny, nadal uważają marihuanę za poważne zło – chociaż w Chinach produkuje się większość bong, lufek, waporyzatorów i innych sprzętów do konsumpcji zioła na świecie. Tymczasem Korea Południowa ostatnio zezwoliła na farmaceutyczne formy leków z konopi, podczas gdy Korea Północna nigdy nie zakazywała konopi (więc tak, konopie są technicznie dozwolone pod dyktaturą Kim Jong Una, chociaż konsumpcja wśród obywateli Korei Północnej jest dosyć rzadka).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Fenix Titanium waporyzator do suszu z tytanową komorą

  349 
 • Integra Boost 62% regulator wilgotności suszu 8 g

 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Bibułki Purize 420 King Size Slim 420 szt.

  42 
 • DynaVap VapCap M 2021 waporyzator manualny do suszu

  279 

Mogą Cię zainteresować