- Reklama -
Banner

Rząd Danii inwestuje 5.900.000 dolarów w badania nad medyczną marihuaną

Po opublikowaniu w zeszłym roku raportu Światowej Organizacji Zdrowia, która wzywa do dekryminalizacji wszystkich narkotyków, różne Duńskie partie polityczne zgadzają się, że nadszedł czas na zmiany.

W listopadzie 2014 roku podczas rozporządzania środkami państwowymi, ze sporej ilości funduszy (145.000.000 dolarów) część z nich została przeznaczona na badanie korzyści medycznych marihuany.

“35 milionów koron (5.900.000$) zostanie przeznaczone na badania kliniczne, które mogą przyczynić się do lepszego zrozumienia chorób i poprawie jakości życia pacjentów. W tym kontekście projekty będą obejmować badania dotyczące przyniesienia ulgi w bólu za pomocą konopi.”

- Reklama -
Growbox.pl - sklep z akcesoriami do uprawy roślin

Ulokowanie środków finansowych w badaniach nad medycznymi korzyściami marihuany zostały poparte przez liberalną partię Liberal Alliance (LA) i lewicową Red-Green Alliance.

“Nowa umowa obejmuje badania nad medyczną marihuaną. Lepiej późno niż wcale!”, mówi lider partii LA Anders Samuelsen.

“Jestem bardzo zadowolony, że udało nam się zabezpieczyć środki na badanie leczniczych korzyści marihuany. Istnieje wiele dowodów, które wskazują, że marihuana może pomóc pacjentom ze stwardnieniem rozsianym i padaczką. To ważne, że mamy większą wiedzę, która może przynieść pomoc pacjentom,” powiedział

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować