- Reklama -
Banner

Rosja potępia Kanadę za legalizację marihuany do celów rekreacyjnych

Rosja nie jest zadowolona z faktu, że Kanada zalegalizowała marihuanę do celów rekreacyjnych.

Moskwa wydała surowe ostrzeżenie dla Ottawy w sprawie zbliżającej się legalizacji marihuany 17 października, mówiąc, że Kanada “celowo postanowiła naruszyć” prawo międzynarodowe.

“Spodziewamy się, że kanadyjscy partnerzy w G7 odpowiedzą na jej despotyzm, ponieważ sojusz ten wielokrotnie deklarował przestrzeganie prawa międzynarodowego w stosunkach między państwami – powiedział w oświadczeniu przedstawiciel rosyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Legalizując marihuanę Kanada złamała podpisane traktaty?

Kanada podpisała traktaty, mające na celu zwalczanie handlu narkotykami oraz ograniczanie produkcji i sprzedaży narkotyków rekreacyjnych, a także ograniczanie użytkowania i posiadania do celów medycznych i naukowych.

“Ważne jest, aby specjalna sesja Zgromadzenia Ogólnego ONZ poświęcona światowemu problemowi narkotyków, która odbyła się 21 kwietnia 2016 r., jasno pokazała w swoim dokumencie końcowym, na który również głosowała delegacja kanadyjska, że trzy konwencje antynarkotykowe są “kamieniem węgielnym międzynarodowego systemu kontroli narkotyków” – oświadczyło rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

“Rosja ściśle przestrzega tych zasad i zamierza konsekwentnie wprowadzać je w życie w ramach Komisji ONZ ds. Narkotyków i innych międzynarodowych organizacji.”

Wcześniej w poprzednim miesiącu premier Justin Trudeau ogłosił 17 października jako datę legalizacji marihuany.

“Parlament uchwalił teraz Bill C-45, który zalegalizuje i ureguluje dostęp do konopi indyjskich. Niedługo będziemy mieć nowy system, który zabierze marihuanę z rąk naszych dzieci i zyski z przestępczości zorganizowanej “- powiedział Trudeau.

Nie tylko Rosja potępia legalizację w Kanadzie

United Nations Office on Drugs and Crime (UNODC)  również potępiło legalizację marihuany w Kanadzie.

“UNODC wyraża ubolewanie z powodu decyzji kanadyjskiego ustawodawstwa o zalegalizowaniu marihuany do celów innych niż medyczne” – podała agencja w oświadczeniu. “Jak zauważyła Międzynarodowa Rada ds. Kontroli Narkotyków w swoim oświadczeniu z 21 czerwca, decyzja ta jest sprzeczna z postanowieniami konwencji o kontroli narkotyków i podważa międzynarodowe ramy prawne dotyczące kontroli narkotyków i poszanowania porządku międzynarodowego opartego na regułach.”

3 KOMENTARZE

 1. Oczywiście, że legalizacja narkotyków dla rządzących jest nie na rękę. Wiecie dlaczego? Bo skończą się potężne łapówki od gangów, które te gangi płacą, by rządzący walczyli z narkotykami, a nie je legalizowali.

 2. Ci wszyscy przeciwnicy legazacjii, po prostu boją się, że legalizacja marihuany doprowadzi do jakieś apokalipsy społecznej. Im więcej państw zacznie llegalizowac marihuanę z czasem sstatystyki pokażą, że legalizacja niesie sam pozytywne skutki, oraz, że uzywanie marihuany w celach rekreacyjnych codziennie nie sprawia, że człowiek nie jestw stanie funkcjonować, w przeciwieństwie do alkoholu

 3. Marijuana tez leczy. A putinki mogą się do końca świata marynować w gorzale z częstym skutkiem śmiertelnym.
  Nie życzę Rosjanom tego, ale tak porostu jest.
  Marycha tez ładnie leczy alkoholizm i szkody po nim, ale Putin chyba nie chce mądrzejszego narodu, który zresztą lubię za gościnność i otwartość.
  Gadaja na Kanadę, a sami podczas mundialu nie ścigali kibiców za marychę. Zwykła typowa polityczna hipokryzja, jak wszędzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • ActiTube EXTRA SLIM Full Flavour – Aktywne filtry węglowe 6 mm 50 szt

  29 
 • Integra Boost 62% regulator wilgotności suszu 8 g

 • V3 PRO+ Plus 420VAPE Waporyzator do suszu

  359 
 • Bibułki Purize 420 King Size Slim 420 szt.

  42 
 • Filtry węglowe Purize XTRA Slim White 100 szt.

  69 

Mogą Cię zainteresować