Dołącz do nas

News

Rosja potępia Kanadę za legalizację marihuany do celów rekreacyjnych

Rosja nie jest zadowolona z faktu, że Kanada zalegalizowała marihuanę do celów rekreacyjnych.

Moskwa wydała surowe ostrzeżenie dla Ottawy w sprawie zbliżającej się legalizacji marihuany 17 października, mówiąc, że Kanada “celowo postanowiła naruszyć” prawo międzynarodowe.

“Spodziewamy się, że kanadyjscy partnerzy w G7 odpowiedzą na jej despotyzm, ponieważ sojusz ten wielokrotnie deklarował przestrzeganie prawa międzynarodowego w stosunkach między państwami – powiedział w oświadczeniu przedstawiciel rosyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Legalizując marihuanę Kanada złamała podpisane traktaty?

Kanada podpisała traktaty, mające na celu zwalczanie handlu narkotykami oraz ograniczanie produkcji i sprzedaży narkotyków rekreacyjnych, a także ograniczanie użytkowania i posiadania do celów medycznych i naukowych.

“Ważne jest, aby specjalna sesja Zgromadzenia Ogólnego ONZ poświęcona światowemu problemowi narkotyków, która odbyła się 21 kwietnia 2016 r., jasno pokazała w swoim dokumencie końcowym, na który również głosowała delegacja kanadyjska, że trzy konwencje antynarkotykowe są “kamieniem węgielnym międzynarodowego systemu kontroli narkotyków” – oświadczyło rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

“Rosja ściśle przestrzega tych zasad i zamierza konsekwentnie wprowadzać je w życie w ramach Komisji ONZ ds. Narkotyków i innych międzynarodowych organizacji.”

Wcześniej w poprzednim miesiącu premier Justin Trudeau ogłosił 17 października jako datę legalizacji marihuany.

“Parlament uchwalił teraz Bill C-45, który zalegalizuje i ureguluje dostęp do konopi indyjskich. Niedługo będziemy mieć nowy system, który zabierze marihuanę z rąk naszych dzieci i zyski z przestępczości zorganizowanej “- powiedział Trudeau.

Nie tylko Rosja potępia legalizację w Kanadzie

United Nations Office on Drugs and Crime (UNODC)  również potępiło legalizację marihuany w Kanadzie.

“UNODC wyraża ubolewanie z powodu decyzji kanadyjskiego ustawodawstwa o zalegalizowaniu marihuany do celów innych niż medyczne” – podała agencja w oświadczeniu. “Jak zauważyła Międzynarodowa Rada ds. Kontroli Narkotyków w swoim oświadczeniu z 21 czerwca, decyzja ta jest sprzeczna z postanowieniami konwencji o kontroli narkotyków i podważa międzynarodowe ramy prawne dotyczące kontroli narkotyków i poszanowania porządku międzynarodowego opartego na regułach.”

Opublikowany

dnia

3 komentarze

3
Skomentuj artykuł!

avatar
3 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na komentarze
0 Obserwujących
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najgorętsze komentarze
  Subskrybuj temat  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tomek
Gość
Tomek

Oczywiście, że legalizacja narkotyków dla rządzących jest nie na rękę. Wiecie dlaczego? Bo skończą się potężne łapówki od gangów, które te gangi płacą, by rządzący walczyli z narkotykami, a nie je legalizowali.

Jurek co zielony ma garniturek
Gość
Jurek co zielony ma garniturek

Ci wszyscy przeciwnicy legazacjii, po prostu boją się, że legalizacja marihuany doprowadzi do jakieś apokalipsy społecznej. Im więcej państw zacznie llegalizowac marihuanę z czasem sstatystyki pokażą, że legalizacja niesie sam pozytywne skutki, oraz, że uzywanie marihuany w celach rekreacyjnych codziennie nie sprawia, że człowiek nie jestw stanie funkcjonować, w przeciwieństwie do alkoholu

Mirek
Gość
Mirek

Marijuana tez leczy. A putinki mogą się do końca świata marynować w gorzale z częstym skutkiem śmiertelnym.
Nie życzę Rosjanom tego, ale tak porostu jest.
Marycha tez ładnie leczy alkoholizm i szkody po nim, ale Putin chyba nie chce mądrzejszego narodu, który zresztą lubię za gościnność i otwartość.
Gadaja na Kanadę, a sami podczas mundialu nie ścigali kibiców za marychę. Zwykła typowa polityczna hipokryzja, jak wszędzie.

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne