- Reklama -
Banner

Robert F. Kennedy Jr., kandydat na prezydenta USA, mówi, że zalegalizowałby marihuanę i psychodeliki

Kandydat na prezydenta Stanów Zjednoczonych w 2024 roku, Robert F. Kennedy Jr., deklaruje, że zalegalizowałby marihuanę i substancje psychodeliczne, jeśli zostałby wybrany na stanowisko prezydenta. Planuje także opodatkowanie obu substancji, a zebrane w ten sposób środki chce przeznaczyć na stworzenie “ośrodków uzdrowienia“, gdzie ludzie walczący z uzależnieniem mogliby uczyć się organicznej uprawy roślin jako formy terapii. Wyraził także poparcie dla dostępu do usług bankowych dla przemysłu konopi.

Początkowo stanowisko kandydata w kwestii reformy polityki narkotykowej było niejasne, ale szybko się wyklarowało, gdy zaczął promować postępowe polityki, które w niektórych przypadkach wykraczają daleko poza politykę urzędującego obecnie prezydenta Joe Bidena.

Podsumowanie publicznej debaty z Kennedy’m

Podczas szeroko zakrojonej debaty publicznej z NewsNation w środę, Kennedy mówił o swojej własnej walce z uzależnieniem w młodości i wnioskach, jakie wyciągnął z wielu lat rekonwalescencji. Mimo że generalnie nie poleca leczenia uzależnień przy pomocy substancji psychoaktywnych, to w swojej rodzinie widział, jak substancje psychodeliczne mogą wspomóc walkę z uzależnieniem i powrotem do zdrowia.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Detale propozycji legalizacji

Zalegalizowałbym substancje psychodelczne – w jakiejś formie legalizacji“, powiedział, dodając, że nie wyobraża sobie koniecznie komercyjnego rynku, na którym każdy mógłby odwiedzić sklep, aby kupić te substancje, ale powinien być regulowany dostęp. Jego plan nie kończy się jednak na prostej legalizacji.

Zdekryminalizuję marihuanę na szczeblu federalnym, pozwolę stanom na jej regulację, będę kontynuował federalne opodatkowanie i użyję tych podatków na finansowanie programów rekonwalescencji“, powiedział. “I zrobiłbym to samo dla psychodelików, które moim zdaniem nie powinny być karane.”

Inspiracja włoskim modelem leczenia uzależnień

Program rekonwalescencji finansowany z podatków od marihuany i substancji psychodelicznych, który ma na myśli, inspirowany jest włoskim ośrodkiem terapeutycznym San Patrignano. Ośrodek ten przyjmuje osoby zmagające się z uzależnieniem lub zagrożone uzależnieniem i zapewnia wsparcie poprzez podejście skoncentrowane na rolnictwie. Mieszkańcy angażują się w takie działania jak ogrodnictwo, leśnictwo i opieka nad zwierzętami.

Co zrobiłbym jako prezydent, to zdekryminalizowałbym marihuanę. Ustaliłbym prawo bankowe dla osób, które ją sprzedają, opodatkowałbym ją federalnie i użyłbym tych pieniędzy na budowę tych ośrodków uzdrowienia na obszarach wiejskich w całym kraju, gdzie dzieci mogą uprawiać organiczne jedzenie, odżywiać się zdrowo i uzdrawiać się duchowo, fizycznie i emocjonalnie.”

Krytyka istniejących metod leczenia uzależnień

Skrytykował także wiele istniejących podejść do leczenia uzależnień w USA.

Mam bardzo dobry pomysł na to, co działa i wizję tego, co musimy zrobić w tym kraju – a mianowicie musimy sprawić, aby leczenie uzależnień było łatwe, proste, tanie“, powiedział Kennedy.

W odniesieniu do substancji psychodelicznych kandydat powiedział, że przejrzał badania nad tymi substancjami i “wiele osób otrzymuje różnego rodzaju pomoc dzięki nim, musimy więc ułatwić do nich dostęp – może przepisywanie ich na receptę lub sesje z psychoterapeutami.”

Nie wiem, czy będzie można je po prostu kupować w sklepach. Muszę to wszystko przemyśleć“, powiedział. “Ale w ten czy inny sposób musimy ułatwić ludziom korzystanie z nich w sposób, który mógłby przynieść korzyści naszym dzieciom i wszystkim. Widziałem to w mojej rodzinie i wiem, jakie są z tego korzyści.”

Powiedział, że widział “cudowne powroty do zdrowia dzięki substancjom psychodelicznym u weteranów cierpiących na PTSD, u osób cierpiących na ciężką depresję, OCD i wiele, wiele innych urazów.”

Nie mówię o pełnej legalizacji – ale musimy ułatwić psychiatrom i terapeutom, którzy są do tego przygotowani, stosowanie tego na swoich pacjentach jako eksperyment i zobaczyć, czy uzyskamy dobre wyniki“, powiedział Kennedy.

Robert F. Kennedy Jr. za reformą konopi i psychodelików

Kennedy, syn byłego prokuratora generalnego Roberta Kennedy’ego i bratanek prezydenta Johna F. Kennedy’ego, powiedział, że jako prezydent wprowadziłby reformę konopi i powiedział, że obecny konflikt między polityką stanową a federalną jest “absurdalny.”

Stosunek Roberta F. Kennedy’ego Jr. do legalizacji marihuany i substancji psychodelicznych, a także do zastosowania tych środków w walce z uzależnieniem, pokazuje ewolucję myślenia na temat tych substancji w kontekście zdrowia publicznego. Jego propozycje są znacząco bardziej postępowe niż polityka obecnego prezydenta, Joe Bidena. Jeśli Kennedy zostanie wybrany na prezydenta, możliwe są istotne zmiany w podejściu do polityki narkotykowej w Stanach Zjednoczonych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować