- Reklama -
Banner

Ranking najbardziej wydajnych, automatycznych odmian marihuany

Hodowcy marihuany często rezygnują z nasion kwitnących automatycznie, ponieważ istnieje teoria, że ich plony są niskie, fenotypy są nieregularne, a ich moc jest słabsza w porównaniu do tych samych odmian, ale z nasion regularnych.

W poszukiwaniu najbardziej wydajnych odmian automatycznych, przeszukaliśmy asortyment sklepu z nasionami marihuany Ganja Farmer i wybraliśmy 5 najciekawszych pozycji – oto i one.

1. Moby Dick XXL Auto

moby dick xxl

Moby Dick to odmiana dominująca w geny sativa, która znana jest ze sporych plonów – nawet 500g na metrze kwadratowym. Jest to krzyżówka White Widow (hybryda dominująca w geny indica) i Haze (czysta sativa). Stężenie THC w odmianie Moby Dick sięga nawet 21%, a poziom CBD jest zwykle poniżej 1%.

Odmiana ta zapewnia relaksujący efekt, a geny sativy tworzą uczucie euforycznego i kreatywnego haju, chociaż niektórzy opisują go nawet jako psychodeliczny, ze względu na stosunkowo duże stężenie THCV.

Moby Dick może być uprawiany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, ale nie jest polecany hodowcom amatorom. W optymalnych warunkach może dać wyjątkowo wysokie plony.


2. Auto Critical Xtreme

auto critical x treme

Auto Critical Xtreme to odmiana stworzona przez Bulk Feminized Seeds, czyli marki, która tworzy nowe szczepy z klonów innych odmian. W ten sposób omija całą machinę marketingową, dzięki czemu może sprzedawać dobry towar w niskiej cenie.

Auto Critical Xtreme to szczep, który oferuje nawet 500g z metra kwadratowego. Jest to hybryda odmian Auto Xtreme i Critical. Kwiaty rosną bardzo szybko, są gęste i mięsiste i otoczone pomarańczowymi włoskami, a zawartość THC w tej odmianie kształtuje się na poziomie ~15%.


3. Think Different

think different

Szczep Think Different jest odmianą hybrydową stworzoną przez Dutch Passion, która może wytworzyć spore plony. Według Dutch Passion jest to krzyżówka zawierająca 60% genów sativa, 20% indica i 20% ruderalis.

Hodowcy z Holandii twierdzą, że w ciągu 9 tygodni można z jednej rośliny zebrać nawet 300g, ale są również tacy, którym udało się osiągnąć 500 gramów na metr kwadratowy. Jest to stosunkowo łatwa w uprawie odmiana, której kwiaty zawierają między 16 a 18 procent THC.


4. Auto Jack Herer X-treme

auto jack herer x treme

Auto Jack Herer X-treme to kolejna odmiana od Bulk Feminized Seeds. Jest to szybko kwitnąca odmiana hybrydowa, która w odpowiednich warunkach indoor może dać plon nawet 450 gramów na metr kwadratowy, a na outdoorze do 185g z rośliny.

Odmiana ta cechuje się wysokim stężeniem THC na poziomie +20%. Chociaż geny przeważają w sativę, to konsumenci twierdzą, że odczuwany high można opisać jako połączenie odmian sativa i indica. Rośliny Auto Jack Herer X-treme mają podłużne topy oblane żywicą, a czas kwitnienia jest bardzo krótki.


5. Northern XXL Auto

northern xxl auto

Northern XXL to odmiana spod szyldu Sensi Genetics. Jak twierdzą jej producenci – “jest to prawdopodobnie najlepsza z dostępnych odmian kwitnących automatycznie. Northern XXL Auto rośnie na prawdę duży i produkuje ciężkie topy o słodkim smaku.”

Jest to hybryda przeważająca w geny indica. Uprawiana na zewnątrz może osiągnąć nawet 220g suszu na jedną roślinę, a uprawiana wewnątrz daje plony na poziomie 80-180 gramów na metr kwadratowy. Hodowcy twierdzą, że jest to odmiana łatwa w uprawie, nawet dla początkujących growerów.


Ważna informacja!

Wszystkie informacje na temat powyższych odmian są ogólnodostępne w Internecie. Powyższe opisy nie mają na celu zachęty do uprawy marihuany. Przypominamy, że w Polsce  kiełkowanie, uprawa oraz posiadanie konopi indyjskich jest nielegalne i zagrożone karą pozbawienia wolności. Nasiona marihuany przeznaczone są dla kolekcjonerów, których celem jest zachowanie genetyki poszczególnych szczepów. Fakty Konopne nie biorą odpowiedzialności za użycie nasion niezgodne z przeznaczeniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Bubbler - Mini Bongo Marley Natural klasa Premium

  Bubbler – Mini Bongo Marley Natural klasa Premium

  230 
 • PAX Plus

  PAX Plus

  1179 
 • Młynek Storz Bickel

  Volcano – Młynek do suszu

  12 
 • Auto Amnesia XXL – automatyczne nasiona marihuany dające duże plony

  25 

Mogą Cię zainteresować