- Reklama -
Banner

Przez pandemię COVID-19 Amerykanie wydali na marihuanę o 67% więcej, niż w 2019 roku

W roku zdominowanym przez pandemię koronawirusa Amerykanie wydali rekordowe ilości pieniędzy na marihuanę. Dorośli Amerykanie wydali prawie 18 miliardów dolarów na konopie indyjskie w 2020 roku. To o 65% więcej niż w zeszłym roku.

Dane dotyczące podatków i dochodów od sprzedaży konopi indyjskich w Stanach Zjednoczonych pokazują, że sprzedaż marihuany medycznej i tej przeznaczonej dla dorosłych wzrosła o 67% w stosunku do 2019 r.

Amerykanie wydali 17,9 miliardów dolarów na produkty z konopi indyjskich w ciągu ostatniego roku kalendarzowego. To o 7,2 mld dolarów więcej, niż suma 10,7 miliarda dolarów sprzedaży wygenerowana w 2019 roku. Medyczna marihuana jest obecnie legalna w 37 stanach, podczas gdy 15 stanów i Waszyngton zalegalizowały marihuanę dla dorosłych.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Wpływ pandemii na sprzedaż marihuany

Kiedy pandemia koronawirusa Covid-19 uderzyła w Stany Zjednoczone, wielu przedstawicieli branży konopi indyjskich martwiło się perspektywą zamknięcia całej branży. Zamiast tego gubernatorzy w większości stanów uznali konopie za podstawowy i niezbędny produkt, dzięki czemu sklepy z konopiami pozostały otwarte. Apteki i sklepy detaliczne szybko zareagowały na tę wiadomość, oferując swoim klientom możliwość składania zamówień online, odbiór zamówienia przed sklepem i dostawę do domu jako bezpieczne formy odbioru zamówień podczas pandemii COVID-19.

Klienci z kolei zaczęli gromadzić zapasy marihuany na kolejnych kilka tygodni. Po krótkim spadku przychodów pod koniec marca większość sklepów odnotowała znaczny wzrost w kwietniu, po czym nastąpiła stabilizacja sprzedaży.

Nawet w Massachusetts, gdzie w kwietniu gubernator Charlie Baker zdecydował o tymczasowym zamknięciu sklepów detalicznych, sklepy z konopiami indyjskimi odnotowały 75% roczny wzrost sprzedaży w porównaniu z rokiem 2019. Tamtejsze sklepy z konopiami indyjskimi do końca 2020 roku wygenerowały przychód na poziomie około 700 milionów dolarów, w porównaniu z 400 milionami dolarów w 2019 roku.

Klienci wydawali od 25% do 40% więcej, niż zwykle

Nowi konsumenci i pacjenci, a także nowe stany, które zalegalizowały marihuanę odegrały dużą rolę we wzroście sprzedaży marihuany w 2020 roku. Ale głównym czynnikiem był wzrost średniej wielkości zakupów stałych konsumentów, którzy zwiększyli swoje średnie miesięczne wydatki na konopie o 25%-40%.

Analitycy danych dotyczących konopi indyjskich w Headset i CannaCraft przeanalizowali niedawno dane dotyczące miesięcznej sprzedaży konopi w Kalifornii. Wykres, który opublikowali, doskonale uchwycił trend zakupowy wywołany pandemią zarówno w Kalifornii, jak i w całych Stanach Zjednoczonych.

sprzedaz marihuany w 2020 roku

Radzenie sobie ze stresem wywołanym pandemią

Tegoroczne wyniki sprzedaży nie będą zaskoczeniem dla sprzedawców detalicznych, którzy na własne oczy zauważyli, jak marihuana wpływa na życie ich klientów, zwłaszcza po wybuchu pandemii w marcu.

W październiku sieć sklepów z konopiami Verilife przebadała ponad 2000 Amerykanów i stwierdziła, że 72% respondentów wymieniło pandemię Covid-19 jako główną przyczynę stresu i wypalenia w ich życiu w tym roku. Prawie 40% stwierdziło, że używało konopi indyjskich, aby poradzić sobie z tym stresem. Około 37% badanych stwierdziło, że w walce ze stresem i brakiem motywacji stosowało głównie produkty z CBD, a kolejne 29% używało marihuany w celu obniżenia poziomu stresu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować