- Reklama -
Banner

Prowincja Kanady zamówiła 9 milionów gramów marihuany

Organigram, czyli producent medycznej marihuany z Moncton w Kanadzie ogłosił, że dostarczy co najmniej pięć milionów gramów marihuany rocznie na rynek rekreacyjny w Kanadyjskiej prowincji New Brunswick.

Firma Canopy Growth podpisała również dwuletnią umowę z prowincją Ontario, według której dostarczy ona kolejne 4 miliony gramów marihuany i ekstraktów.

Mała prowincja w dużymi potrzebami

Minister Finansów prowincji New Brunswick ogłosił w piątek, że prowincja podpisała już umowy z dwoma licencjonowanymi producentami medycznych konopi, którzy dostarczą również marihuanę na rynek rekreacyjny.

Te dwa kontrakty sprawią, że New Brunswick będzie mogło rocznie sprzedawać marihuanę o wartości detalicznej ponad 100 milionów dolarów.

Są to pierwsze umowy, które każda prowincja podpisała w celu dostarczenia marihuany od licencjonowanych producentów. W ciągu pierwszych lat legalizacji rynku rekreacyjnego nastąpi niedobór podaży i chcemy mieć pewność, że będziemy w stanie nadążyć za popytem.” – powiedział Greg Engel, dyrektor generalny Organigram.

Obaj producenci są podekscytowani przyszłością niewielkiej prowincji Kanady i mają nadzieję, że takie umowy zostaną powtórzone, kiedy inne prowincje opracują ramy sprzedaży legalnej marihuany.

Wkrótce po tym, jak do opinii publicznej doszła informacja o kontraktach, udziały w Canopy Growth i Organigram wzrosły odpowiednio o 2,09% i 16,74%.

W poniedziałek w New Brunswick News pojawiły się informacje, że rząd Ontario planuje stworzyć jeden podmiot, który odpowiedzialny będzie za nadzorowanie i sprzedaż marihuany. Legalną marihuanę będzie można nabyć w jednej ze 150 placówek lub poprzez sklep internetowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Filtry z aktywnym węglem Purize XTRA Slim 50 GREEN

  Filtry z aktywnym węglem Purize XTRA Slim 50 GREEN

  35 
 • Pax Mini Waporyzator

  PAX Mini

  699 
 • Promocja! X-MAX Starry 3.0 Vaporizer

  X-MAX Starry 3.0 Vaporizer

  289 
 • Vape Pen CBD Shadow Silver – Deep CBD

  279 
 • PAX Plus

  PAX Plus

  1179 

Mogą Cię zainteresować