Prowincja Kanady zamówiła 9 milionów gramów marihuany

pacjenci w kanadzie będą mogli uprawiać medyczną marihuanę w domu

Organigram, czyli producent medycznej marihuany z Moncton w Kanadzie ogłosił, że dostarczy co najmniej pięć milionów gramów marihuany rocznie na rynek rekreacyjny w Kanadyjskiej prowincji New Brunswick.

Firma Canopy Growth podpisała również dwuletnią umowę z prowincją Ontario, według której dostarczy ona kolejne 4 miliony gramów marihuany i ekstraktów.

Mała prowincja w dużymi potrzebami

Minister Finansów prowincji New Brunswick ogłosił w piątek, że prowincja podpisała już umowy z dwoma licencjonowanymi producentami medycznych konopi, którzy dostarczą również marihuanę na rynek rekreacyjny.

Te dwa kontrakty sprawią, że New Brunswick będzie mogło rocznie sprzedawać marihuanę o wartości detalicznej ponad 100 milionów dolarów.

Są to pierwsze umowy, które każda prowincja podpisała w celu dostarczenia marihuany od licencjonowanych producentów. W ciągu pierwszych lat legalizacji rynku rekreacyjnego nastąpi niedobór podaży i chcemy mieć pewność, że będziemy w stanie nadążyć za popytem.” – powiedział Greg Engel, dyrektor generalny Organigram.

Obaj producenci są podekscytowani przyszłością niewielkiej prowincji Kanady i mają nadzieję, że takie umowy zostaną powtórzone, kiedy inne prowincje opracują ramy sprzedaży legalnej marihuany.

Wkrótce po tym, jak do opinii publicznej doszła informacja o kontraktach, udziały w Canopy Growth i Organigram wzrosły odpowiednio o 2,09% i 16,74%.

W poniedziałek w New Brunswick News pojawiły się informacje, że rząd Ontario planuje stworzyć jeden podmiot, który odpowiedzialny będzie za nadzorowanie i sprzedaż marihuany. Legalną marihuanę będzie można nabyć w jednej ze 150 placówek lub poprzez sklep internetowy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
100 sposobow na palenie marihuany

100 sposobów na palenie marihuany [video]

Legalizacja marihuany w Kanadzie

Ponad 25% Kanadyjczyków regularnie używa marihuany