- Reklama -
Banner

Producent papierosów Marlboro bada możliwości w branży konopi indyjskich

Altria Group, jedna z największych firm tytoniowych w Ameryce Północnej, ocenia swoje możliwości rynkowe w branży konopi indyjskich.

Wejście Altria – właściciela marki Marlboro i Philip Morris byłoby kolejnym ważnym krokiem milowym dla sektora legalnej marihuany. W ubiegłym miesiącu bombą inwestycyjną okazała się inwestycja producenta piwa Corona – Constellation Brands w Canopy Growth, czyli największego producenta marihuany w Kanadzie.

“Konopie są nadal niezgodne z prawem federalnym i zamierzamy nadal stosować się do prawa federalnego”, powiedział Murray Garnick, wiceprezes Altria, podczas konferencji Barclays 2018 Global Consumer Staples.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Altria Group wspomniała jednak, że firma “pamięta o możliwości” zmiany statusu prawnego konopi indyjskich. “Badamy i oceniamy możliwości rynkowe,” powiedział Garnick.

Robert Fagan, analityk z GMP Securities w Montrealu, mówi, że firmy tytoniowe poświęcają już czas na badanie możliwości związanych z branżą legalnej marihuany.

Inni producenci papierosów już maczają palce w przemyśle konopnym.

W czerwcu brytyjski gigant tytoniowy Imperial Brands znalazł się wśród inwestorów, którzy wzięli udział w Oxford Cannabinoid Technologies, brytyjskim koncernie medycznym uprawiającym konopi indyskie.

Tytoniowy tytan Alliance One Technologies kupił w lutym pakiet kontrolny dwóch kanadyjskich producentów marihuany – Island Garden i Goldleaf Pharm.

Firmy tytoniowe i alkoholowe podjęły w ostatnim czasie szereg działań mających na celu wejście z biznes konopi, ponieważ Kanada przygotowuje się do legalizacji marihuany rekreacyjnej, a 9 stanów i Dystrykt Kolumbii już zalegalizowało kupno marihuany przez osoby dorosłe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować