- Reklama -
Banner

Producent Johnnie Walker’a zainteresowany napojami z THC

Prawie wszystkie główne firmy alkoholowe, w tym producent whiskey Johnnie Walker ogłosiły partnerstwo z wpływowymi firmami konopnymi, mając na celu rozwój linii napojów z THC do sprzedaży na rynku kanadyjskim.

Firmy alkoholowe, takie jak Constellation Brands i Molson Coors, nie boją się już przynależności do sektora marihuany. Najważniejsze firmy z tej branży rozumieją, że rozpoczęcie współpracy w tym momencie ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia silnej kontroli rynku, gdy Stany Zjednoczone w końcu definitywnie zaprzestaną prohibicji.

Producent Johnnie Walkera w sektorze legalnej marihuany

Johnnie Walker Cannabis

Niedawny raport Bloomberg pokazuje, że brytyjskie Diageo Plc, twórcy Crown Royal Whisky, Johnnie Walker i piwa Guinness, również szukają możliwości sprzedaży napojów konopnych klientom na kanadyjskim rynku.Ich konkurenci są ciekawi, co sektor legalnej marihuany może dla nich oznaczać.

Diageo, który jest jednym z największych producentów alkoholi na świecie (w tym Johnnie Walker’a) spotkał się z co najmniej trzema kanadyjskimi firmami zajmującymi się konopiami indyjskimi, aby przedyskutować możliwość umieszczenia swojej wersji napoju z konopiami indyjskimi na półkach aptecznych.

Niedawny raport z witryny inwestycyjnej The Motley Fool wskazuje, że ta umowa, jeśli dojdzie do skutku, prawdopodobnie wpadnie w ręce jednego z trzech głównych producentów marihuany: Aphtia, Tilray lub Aurora Cannabis. Jednak do tej pory Diageo odmówił komentarza w tej sprawie. Ale rzecznik firmy powiedział, że chociaż “nie komentujemy spekulacji … uważnie monitorujemy tę przestrzeń”.

Chociaż koncepcja “Cannabis Johnnie Walker” nie została jeszcze potwierdzona, to sam fakt, że firma bierze udział w spotkaniach w tej sprawie, jest stosunkowo dobrym znakiem.

Giganci alkoholowi w przemyśle marihuany

Przed ogłoszeniem fuzji Molson Coors z Hydropothecary Corporation, CEO Mark Hunter powiedział inwestorom: “Zbudowaliśmy zespół w Kanadzie, aby zbadać ryzyko i możliwości wejścia w sektor konopi.” Ale nie powiedział, czy to rzeczywiście się wydarzy.

Miesiąc później firma ujawniła, że oficjalnie znajduje się w okopach i wprowadzi na rynek linię napojów konopnych w najbliższej przyszłości. Oczekujemy więc, że Diageo zarejestruje swój pierwszy produkt z THC po podpisaniu umowy.

Firmy alkoholowe wykorzystują przemysł marihuany, aby wykorzystać rynek, który mogą wykorzystać, aby zrekompensować brak zainteresowania alkoholem wśród młodych osób.

Nowa ankieta przeprowadzona przez Berenberg Research wykazała, że 64 procent pokolenia urodzonego w latach 1990-1997 pije mniej alkoholu, niż starsze pokolenie. Nawet Millenialsi piją mniej niż ich poprzednicy przesiąknięci alkoholem. Zdaniem naukowców z The Tylt, większość tej grupy preferuje marihuany. Badanie, które opublikowano w kwietniu, pokazuje, że 88% pokolenia Milenium uważa, że marihuana jest bezpieczniejsza niż picie piwa, wina czy mocnego trunku.

Legalna marihuana ratunkiem dla producentów alkoholi?

Istnieje nawet niewielka liczba dowodów na to, że w krajach, które zalegalizowały marihuanę, spada spożycie alkoholu.

Nie trzeba dodawać, że sektor alkoholowy stracił część swojego udziału w rynku w ciągu ostatniej dekady z powodu tych zmieniających się trendów. Właśnie z tego powodu gigant piwowarski Anheuser-Busch podejmuje próbę rozszerzenia swojej linii napojów bezalkoholowych, jednak firma nie powiedziała, czy również planuje eksplorację sektora legalnych konopi.

Przewiduje się, że kanadyjski rynek artykułów spożywczych z THC będzie generował 15 miliardów dolarów rocznie, kiedy zostanie w pełni uruchomiony w przyszłym roku. To prawie 10 miliardów dolarów więcej, niż oczekuje się od sprzedaży marihuany, której legalna sprzedaż w Kanadzie rozpocznie się w październiku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja! Volcano Classic - waporyzator stacjonarny

  Volcano Classic waporyzator stacjonarny Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1299 zł.
 • Promocja!

  Grinder metalowy RAW 4 części średnica 56 mm

  Original price was: 99 zł.Current price is: 89 zł.
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Promocja!

  X-Max V3 PRO

  Original price was: 349 zł.Current price is: 279 zł.

Mogą Cię zainteresować