- Reklama -
Banner

Prezydent Kolumbii wzywa ONZ do zakończenia wojny z narkotykami

„Proponuję wam, jako prezydent jednego z najpiękniejszych i najbardziej krwawych krajów na Ziemi, zakończyć wojnę z narkotykami i tym samym pozwolić naszym ludziom żyć w spokoju”.

Gustavo Petro, nowo wybrany prezydent Kolumbii, wziął udział we wtorek w spotkaniu ONZ i jasno wyraził swoje stanowisko w sprawie marihuany i narkotyków. Wezwał odpowiedzialne strony do zajęcia stanowiska przeciwko wojnie z narkotykami i powiedział, że demokracja na kontynencie amerykańskim umrze, jeśli ta kwestia nie zostanie rozwiązana.

Petro wygłosił przemówienie przed Zgromadzeniem Ogólnym ONZ, w którym podzielił się błędami wojny z narkotykami.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Wojna z narkotykami trwa 40 lat. Jeśli nie zmienimy kursu, a to potrwa kolejne 40 lat, 2,8 miliona mieszkańców Stanów Zjednoczonych umrze z powodu przedawkowania nielegalnych leków i narkotyków” – powiedział Petro. „Zobaczycie miliony Afroamerykanów uwięzionych w prywatnych więzieniach”.

Mówiąc o Kolumbii i jej historii wojny z narkotykami, powiedział: „Proponuję wam, jako prezydent jednego z najpiękniejszych i najbardziej krwawych krajów na Ziemi, zakończyć wojnę z narkotykami i tym samym pozwolić naszym ludziom żyć w spokój.”

W wywiadzie dla GZERO Petro mówił o stosunkach amerykańsko-kolumbijskich, które trwają od dziesięcioleci i będą ulegać pewnym zmianom teraz, gdy Kolumbia ma lewicowego prezydenta.

„Wielkie przemiany nie następują z dnia na dzień” – powiedział, sugerując, że konieczny jest większy wysiłek innych narodów, głównie Ameryki Łacińskiej. Mimo to powiedział, że stosunek Bidena do narkotyków jest bardziej otwarty niż w przypadku jego poprzedników.

W przeszłości Petro omawiał możliwość legalizacji marihuany i stworzenia dla niej funkcjonującego rynku, porównując Kolumbię z Kanadą. „Sprawdźmy, czy eksportując konopie zarobimy kilka dolarów, ponieważ w niektórych częściach świata konopie są legalne” – powiedział Petro. „Dlaczego rolnicy z Cauca nie mogą sadzić marihuany?”, powiedział, odnosząc się do regionu w Kolumbii, gdzie rolnictwo jest głównym sposobem na życie mieszkańców.

Petro mówił również o uwolnieniu więźniów osadzonych w więzieniu za przestępstwa związane z konopiami indyjskimi. „Jeśli zamierzamy zalegalizować marihuanę, czy pozwolimy wszystkim uwięzionym ludziom pozostać w więzieniu? A może czas uwolnić tych ludzi?” powiedział.

Gustavo Petro został wybrany na prezydenta 19 czerwca i jest postacią polaryzującą, mającą w przeszłości powiązania z grupą partyzancką M-19, która następnie została przekształcona w partię polityczną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować