Pożary w Kalifornii niszczą pierwsze legalne uprawy marihuany

fot. Leafy (AP Photo/Josh Edelson)

Potężne pożary spowodowane silnymi wiatrami sieją zniszczenie w północnej części Kalifornii. Już 11 osób straciło życie, zniszczonych zostało ponad 1500 budynków, tysiące drzew, a ogień strawił już ponad 100 kilometrów kwadratowych. Według Departamentu Lasów Kalifornii, już ponad 30.000 osób zostało ewakuowanych z domów, które znajdują się na trasie pożaru.

Plantatorzy marihuany na Północ od San Francisco otrzymali nakaz ewakuacji, a co za tym idzie – spłoną pierwsze legalne uprawy marihuany w Kalifornii. Hodowcy już liczą straty w dziesiątkach milionów dolarów.

fot. Leafy (AP Photo/Josh Edelson)

Lokalne media podają, że pożar dotknął około 9000 upraw konopi indyjskich w Sonoma Country. Santa Rosa jest jednym z miast najbardziej dotkniętych pożarami.

 

Przyczyny pożaru nadal nie są do końca znane, ale zjawisko pogodowe znane jako “Diablo Winds” jest częściowo odpowiedzialne za rozprzestrzenianie się niszczycielskiego ognia.

The California Growers Association (CGA) informuje, że jedna trzecia hodowców konopi ewakuowała się samodzielnie, lub pomogła sąsiadom uciec z płomienie, zgodnie z San Francisco Chronicle.

“Spodziewamy się znacznych szkód materialnych.” – powiedział dyrektor wykonawczy CGA.

Hodowcy marihuany liczą straty

fot. Leafy (AP Photo/Josh Edelson)

Przedstawiciele upraw konopi, producenci i dystrybutorzy powiedzieli dla San Francisco Chronicle, że obawiają się o swoje biznesy, z których wiele może zostać zamkniętych.

Hodowcy marihuany z Kalifornii obawiają się, że ich plony zostaną zniszczone chociażby zapachem dymu, który konsumenci będą mogli z łatwością wyczuć.

W Kalifornii rocznie produkuje się 5889000 kilogramów (prawie 6000 ton) marihuany, z czego 80% zbiorów eksportuje się do innych stanów.

Rośliny konopi indyjskich pokryte ognioodpornym środkiem zrzucanym z samolotów.
fot. Leafy (AP Photo/Josh Edelson)

Zebrane rośliny, które narażone były na dym z pożaru są bardziej narażone na choroby, które potencjalnie mogą powodować pleśń i grzyby, co stanowi zagrożenie dla zdrowia konsumentów, szczególnie dla osób używających marihuany do celów medycznych.

Potencjalne szkody spowodowane pożarem sprawiły, że California’s Office of Cannabis Control ustanowiło nowe regulacje dla rynku konopi indyjskich. Wszystkie zebrane plony będą musiały być sprawdzone pod względem bezpieczeństwa dla zdrowia.

Zastanawiające jest to, jak wiele upraw będzie w stanie przejść rygorystyczne testy bezpieczeństwa, skoro wiele z nich znajdowało się w bezpośredniej okolicy pożaru.

Nadal obliczany jest zakres pożaru w Kalifornii, a hodowcy już szacują straty spowodowane ogniem. Perspektywy nie są optymistyczne.

Udostępnij znajomym!
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPrint this pageEmail this to someoneShare on LinkedIn

Komentarzy


top 10 sposobów na palenie zioła

Top 10 sposobów na palenie zioła

1. Vaporizer VolcanoVaporizer Volcano kiedy trafił na rynek szybko zyskał reputacje najlepszego urządzenia wykorzystywanego w badaniach medycznych i nie tylko. Po naciśnięciu jednego przycisku,...
Lista krajów w których marihuana jest legalna

Kraje w których marihuana jest legalna

Większość krajów postkomunistycznych, oraz kraje skandynawskie są aktualnie jedynymi państwami w Unii Europejskiej, w których posiadanie marihuany jest przestępstwem zagrożonym karą więzienia.W większości pozostałych...
jak długo poszczególne narkotyki utrzymują się w organizmie

Jak długo THC utrzymuje się w organizmie

Jak długo THC utrzymuje się w organizmie? Ilość czasu, przez którą organizm będzie zawierał nawet śladowe ilości THC zależy od wielu czynników, między innymi jak...

Popularne artykuły


Najnowsze artykuły

Marihuana wypadła mu pod nogi policjanta. Reakcja policjanta zaskoczyła wszystkich!

Mężczyzna został przyłapany, kiedy próbował ukryć woreczek wypełniony marihuaną, który przez przypadek wypadł mu z ręki. W nieoczekiwanym zwrocie akcji, policjant zamiast skonfiskować zioło,...

W Las Vegas powstanie największy na świecie sklep z marihuaną

Zaledwie cztery miesiące po legalizacji marihuany do celów rekreacyjnych, w Las Vegas (stan Nevada) planowane jest otwarcie największego na świecie sklepu z marihuaną.Największy na...

Czy Grecja zalegalizuje marihuanę do celów rekreacyjnych?

W Greckiej telewizji jeden z polityków apeluje o legalizację marihuany do celów rekreacyjnych. Tym politykiem jest Yiannis Tsironis, który jest wiceministrem rolnictwa i należy do...
jak-rosna-konopie-indyjskie-marihuana

Od pestki do topów – czyli video pokazujące jak rosną konopie indyjskie

Większość osób widziała zdjęcia z upraw, jednak mało kto widział jak rośliny konopi zachowują się podczas wzrostu. Warto zobaczyć, jak w 2-3 miesiące z...