- Reklama -
Banner

Pożary w Kalifornii niszczą pierwsze legalne uprawy marihuany

Potężne pożary spowodowane silnymi wiatrami sieją zniszczenie w północnej części Kalifornii. Już 11 osób straciło życie, zniszczonych zostało ponad 1500 budynków, tysiące drzew, a ogień strawił już ponad 100 kilometrów kwadratowych. Według Departamentu Lasów Kalifornii, już ponad 30.000 osób zostało ewakuowanych z domów, które znajdują się na trasie pożaru.

Plantatorzy marihuany na Północ od San Francisco otrzymali nakaz ewakuacji, a co za tym idzie – spłoną pierwsze legalne uprawy marihuany w Kalifornii. Hodowcy już liczą straty w dziesiątkach milionów dolarów.

kalifornia pożar marihuana
fot. Leafy (AP Photo/Josh Edelson)

Lokalne media podają, że pożar dotknął około 9000 upraw konopi indyjskich w Sonoma Country. Santa Rosa jest jednym z miast najbardziej dotkniętych pożarami.

Przyczyny pożaru nadal nie są do końca znane, ale zjawisko pogodowe znane jako “Diablo Winds” jest częściowo odpowiedzialne za rozprzestrzenianie się niszczycielskiego ognia.

The California Growers Association (CGA) informuje, że jedna trzecia hodowców konopi ewakuowała się samodzielnie, lub pomogła sąsiadom uciec z płomienie, zgodnie z San Francisco Chronicle.

“Spodziewamy się znacznych szkód materialnych.” – powiedział dyrektor wykonawczy CGA.

Hodowcy marihuany liczą straty

kalifornia pozar uprawy marihuany
fot. Leafy (AP Photo/Josh Edelson)

Przedstawiciele upraw konopi, producenci i dystrybutorzy powiedzieli dla San Francisco Chronicle, że obawiają się o swoje biznesy, z których wiele może zostać zamkniętych.

Hodowcy marihuany z Kalifornii obawiają się, że ich plony zostaną zniszczone chociażby zapachem dymu, który konsumenci będą mogli z łatwością wyczuć.

W Kalifornii rocznie produkuje się 5889000 kilogramów (prawie 6000 ton) marihuany, z czego 80% zbiorów eksportuje się do innych stanów.

zanieczyszczona marihuana pozar kalifornia
Rośliny konopi indyjskich pokryte ognioodpornym środkiem zrzucanym z samolotów.
fot. Leafy (AP Photo/Josh Edelson)

Zebrane rośliny, które narażone były na dym z pożaru są bardziej narażone na choroby, które potencjalnie mogą powodować pleśń i grzyby, co stanowi zagrożenie dla zdrowia konsumentów, szczególnie dla osób używających marihuany do celów medycznych.

Potencjalne szkody spowodowane pożarem sprawiły, że California’s Office of Cannabis Control ustanowiło nowe regulacje dla rynku konopi indyjskich. Wszystkie zebrane plony będą musiały być sprawdzone pod względem bezpieczeństwa dla zdrowia.

Zastanawiające jest to, jak wiele upraw będzie w stanie przejść rygorystyczne testy bezpieczeństwa, skoro wiele z nich znajdowało się w bezpośredniej okolicy pożaru.

Nadal obliczany jest zakres pożaru w Kalifornii, a hodowcy już szacują straty spowodowane ogniem. Perspektywy nie są optymistyczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Promocja!

  Fenix Titanium PRO+ 420VAPE

  Original price was: 449 zł.Current price is: 399 zł.
 • Promocja!

  VENTY – Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1999 zł.Current price is: 1649 zł.
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Promocja!

  Grinder metalowy RAW 4 części średnica 56 mm

  Original price was: 99 zł.Current price is: 89 zł.

Mogą Cię zainteresować