- Reklama -
Banner

Portugalia będzie uprawiać i dystrybuować marihuanę do celów medycznych

Używanie marihuany do celów medycznych w Portugalii jest już legalne. Od początku miesiąca obowiązują przepisy określające sposób jej produkcji, dystrybucji i sprzedaży w aptekach w kraju. Dostęp do medycznej marihuany będzie wymagał recepty od lekarza.

Ustawa, która legalizuje medyczne zastosowanie konopi została zatwierdzona w Parlamencie w czerwcu ubiegłego roku, ale brakowało dokładnych przepisów dotyczących jej produkcji, sprzedaży i dystrybucji, które została zatwierdzone w połowie stycznia.

Od 1 lutego obowiązują jasne zasady dotyczące zarówno pacjentów, jak i firm, które decydują się na wprowadzenie produktów z konopi indyjskich  na rynek. Dopuszczenie produktu do sprzedaży musi zostać poprzedzone zgodą krajowego organu ds. leków i produktów zdrowotnych (Infarmed).

Portugalia będzie uprawiać marihuanę do celów medycznych

Portugalia będzie kontrolowała cały proces “od uprawy rośliny po jej przygotowanie i dystrybucję, aby zapewnić, że produkty są produkowane zgodnie z obowiązującymi dobrymi praktykami produkcyjnymi i wymogami prawnymi”, podkreśla Infarmed,

Celem jest zapewnienie, że dostęp do leku jest ograniczony “do przypadków, w których konwencjonalne metody leczenia nie przyniosły oczekiwanych skutków lub spowodowały znaczące niekorzystne skutki” – dodała agencja.

Wprowadzona w czerwcu ubiegłego roku ustawa została pozytywnie przegłosowania przez wszystkie partie polityczne, z wyjątkiem konserwatywnej partii Centrum Demokratyczne i Społeczne – Partia Ludowa, która wstrzymała się od głosu.

W styczniu portugalski parlament odrzucił dwie propozycje, z której jedna miała na celu zalegalizowanie marihuany do celów rekreacyjnych i która uzyskała poparcie dwóch partii lewicowych. Jednym z najbardziej kontrowersyjnych punktów tej inicjatywy była możliwość samodzielnej uprawy z ograniczeniem sześciu roślin.

Portugalia zdekryminalizowała posiadanie marihuany do celów osobistych w 2001 roku. Szacuje się, że co najmniej pół miliona Portugalczyków (z populacji 10,3 miliona) regularnie spożywa konopie indyjskie, a co dziesiąty używał ich co najmniej raz, zgodnie z najnowszym raportem Servicio de Intervención en los Comportamientos Aditivos y en las Dependencias (SICAD).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Promocja!

  Fenix Titanium PRO+ 420VAPE

  Original price was: 449 zł.Current price is: 399 zł.
 • Promocja!

  VENTY – Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1999 zł.Current price is: 1649 zł.
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Promocja!

  Grinder metalowy RAW 4 części średnica 56 mm

  Original price was: 99 zł.Current price is: 89 zł.

Mogą Cię zainteresować