- Reklama -
Banner

Ponad 75% użytkowników konopi woli kwiaty od koncentratów i innych metod konsumpcji

Koncentraty z konopi indyjskich mają znacznie wyższe stężenie THC niż marihuana i szybko zyskują popularność wśród konsumentów konopi. Jedna z hipotez głosi, że używanie koncentratów o wyższej zawartości THC może skutkować silniejszym hajem, ale taż silniejszymi negatywnymi skutkami niż kwiaty konopi o umiarkowanej mocy. Do tej pory jednak niewiele badań porównało subiektywne skutki używania koncentratów i marihuany.

Zgodnie z nowymi odkryciami 77,5 procent konsumentów konopi indyjskich woli kwiaty od koncentratów i innych metod używania marihuany. Dane zostały opublikowane 19 sierpnia w czasopiśmie Drug and Alcohol Dependence. Zespół naukowców związanych z Arizona State University przeanalizował wyniki zgłoszone przez 574 osoby z całych Stanów Zjednoczonych.

W ankietach wypełnianych przez badanych, spożycie kwiatów było odnotowywane znacznie częściej niż spożycie koncentratów. Uczestnicy zgłaszali również bardziej pozytywne skutki palenia kwiatów niż palenia koncentratów. Koncentraty, chociaż są silne, czasami powodują pewne drobne problemy, takie jak szorstki dym, ponieważ mogą zawierać ślady resztek butanu i innych składników używanych do produkcji koncentratów.

„Uczestnicy zgłaszali, że używają marihuany 5-6 razy w tygodniu i nieco częściej niż raz w miesiącu używają koncentratów” – zauważyli naukowcy. „Porównania subiektywnych skutków działania marihuany i koncentratów wykazały, że marihuana została oceniona jako generująca większe ogólne pozytywne efekty. Negatywne skutki marihuany i koncentratów były minimalne ”.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

„Marihuana została wybrana zamiast koncentratów jako „ preferowany rodzaj” spożywania konopi indyjskich przez 77,5% uczestników – czytamy w raporcie.

Wyniki sugerują, że kwiaty konopi z łatwością zajmują pierwsze miejsce na liście jako preferowana metoda dostarczania konopi, potwierdzając to, co wielu konsumentów już wie.

„Wniosek, że większość konsumentów marihuany woli konopie o niskiej lub umiarkowanej mocy od koncentratów o dużej mocy, nie jest zaskakujący” – powiedział zastępca dyrektora NORML Paul Armentano. „Tak jak większość osób spożywających alkohol woli piwo lub wino o stosunkowo niskiej mocy od mocnych alkoholi, tak większość konsumentów konopi indyjskich rezygnuje ze stosunkowo silniejszych alternatyw”.

A jaka jest Twoja ulubiona metoda konsumpcji konopi? Daj znać w komentarzu poniżej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować