- Reklama -
Banner

Policja w Wielkiej Brytanii nie ma już obowiązku aresztowania za posiadanie marihuany

Policjanci w Wielkiej Brytanii nie mają już obowiązku aresztowania osób, które posiadają lub używają marihuany. Funkcjonariusze mogą teraz indywidualnie rozpatrywać konkretne przypadki i decydować, czy aresztować osobę posiadającą marihuanę, czy po prostu pozwolić jej odejść. Nowe przepisy zostały ogłoszone 7 kwietania przez Krajową Radę Szefów Policji – donosi Daily Mail.

Wiadomość ta została ujawniona przez szefa policji z West Midlands, Dave’a Thompsona. W oświadczeniu stwierdził on, że funkcjonariusze nawet nie dają oficjalnych ostrzeżeń młodym użytkownikom marihuany, ponieważ mogłyby one zostać zapisane w kartotece, co utrudniłoby im wejście w dorosłe życie.

Policjanci mogą zasugerować osobom zatrzymanym za posiadanie marihuany, aby podjęły się leczenia, jednak nie jest to priorytetem policji, więc osoba zatrzymana z jointem lub niewielką ilością marihuany może zostać puszczona wolno. Policja będzie jednak nadal ścigać dilerów, którzy działają na dużą skalę.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Obecnie posiadanie “narkotyku klasy B”, takiego jak konopie indyjskie, może prowadzić do pięcioletniej kary pozbawienia wolności i nieograniczonej grzywny. Uprawa lub sprzedaż marihuany są zagrożone karą nawet 14 lat pozbawienia wolności i nieograniczona grzywną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Integra Boost 62% regulator wilgotności suszu 8 g

 • Bibułki Purize 420 King Size Slim 420 szt.

  42 
 • DynaVap VapCap M 2021 waporyzator manualny do suszu

  279 
 • https://vaporshop.pl/pl/3515-mini-bongo-sci-fi-420vape-bubbler-do-waporyzatora-szlif-145-mm-5904507550660.html

  Mini Bongo Sci-Fi 420VAPE Bubbler do waporyzatora szlif 14.5 mm

  179 
 • Auto Amnesia XXL – automatyczne nasiona marihuany dające duże plony

  25 

Mogą Cię zainteresować