Dołącz do nas

News

Opublikowany

dnia

Półgodzinna debata o legalizacji marihuany na TVP Info. Zobacz, co mówili politycy

16 listopada 2020 r. w programie Minęła 8 na kanale TVP Info redaktor Adrian Klarenbach rozmawiał z posłami i posłankami o legalizacji i regulacji konopi indyjskich. Rozmowa odbyła się zaledwie kilka dni po tym, jak Centrum Badania Opinii Publicznej opublikowało najnowszy sondaż, z którego wynika, że ponad 60% badanych Polaków popiera dekryminalizację marihuany.

W rozmowie wzięła udział m.in. posłanka Lewicy Beata Maciejewska, która powołała Parlamentarny Zespół ds. Legalizacji marihuany. Już 23 listopada zespół ds. legalizacji zajmie się projektem dotyczącym depenalizacji niewielkich ilości marihuany na własny użytek, medyczną marihuaną i konopiami przemysłowymi.

“Nasz zespół funkcjonuje już od roku. To jest zespół, który ma na celu poważną rozmowę na temat zarówno marihuany rekreacyjnej, jak również marihuany leczniczej, która jest już w Polsce dozwolona i którą można kupić teoretycznie w aptekach, ale ona jest trudno dostępna i bardzo droga. Taka kuracja dla osób, które używają marihuany do celów związanych z chorobami nowotworowymi, czy przy innych chorobach, które są długotrwałe, muszą się liczyć z wydatkiem rzędu kilkuset lub ponad tysiąca złotych. Trzecia kwestia, która jest ważna jeśli chodzi o konopie, czyli konopie siewne, z których wykonywane są różnego rodzaju kosmetyki, olejki, materiały budowlane itd., to jest też kwestia dopuszczalności substancji halucynogennych w tych uprawach. One są niezwykle niskie i czasami zdarza się ze względu na np. warunki atmosferyczne, że w danej uprawie te wartości są przekroczone, co powoduje, że zwykły rolnik, który uwierzył, że może takie konopie uprawiać staje się kryminalistą.” – powiedziała Beata Maciejewska.

Cannabis Light nawet 50% taniej! Wejdź na www.CannabisLight.pl i spróbuj kwiatów konopi CBD.

Za kilka dni Parlamentarny Zespół ds. Legalizacji Marihuany będzie prowadził rozmowy na temat dekryminalizacji i legalizacji marihuany dla dorosłych. Podjęte zostaną również rozmowy dotyczące możliwości zwiększenia dopuszczalnego stężenia THC w konopiach włóknistych, które jak podkreśliła Beata Maciejewska – może przekroczyć dopuszczalny poziom 0,2%, przez co rolnik traktowany jest jak nielegalny hodowca konopi indyjskich. Rozmowa o legalizacji marihuany na kanale TVP Info trwała ponad 30 minut. Obejrzyj ją klikając w przycisk poniżej.

Opublikowany

dnia

4 komentarze
Subskrybuj temat
Powiadom o
guest
4 Comments
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
BułgariaPrzySzosie
BułgariaPrzySzosie
9 dni temu

Znów debata polityczna,w której nie ma przedstawicieli wszystkich ,,sił” parlamentarnych -_-

Bartek
Bartek
9 dni temu

Wyłącz adblocka na tej stronie i przycisk będzie widoczny 😉

Aktywista
Aktywista
9 dni temu

Nie ma przycisku prowadzącego do materiału

InspektorTM
InspektorTM
9 dni temu
Reply to  Aktywista

jest duży i zielony 🙂

Popularne