- Reklama -
Banner

Półgodzinna debata o legalizacji marihuany na TVP Info. Zobacz, co mówili politycy

16 listopada 2020 r. w programie Minęła 8 na kanale TVP Info redaktor Adrian Klarenbach rozmawiał z posłami i posłankami o legalizacji i regulacji konopi indyjskich. Rozmowa odbyła się zaledwie kilka dni po tym, jak Centrum Badania Opinii Publicznej opublikowało najnowszy sondaż, z którego wynika, że ponad 60% badanych Polaków popiera dekryminalizację marihuany.

W rozmowie wzięła udział m.in. posłanka Lewicy Beata Maciejewska, która powołała Parlamentarny Zespół ds. Legalizacji marihuany. Już 23 listopada zespół ds. legalizacji zajmie się projektem dotyczącym depenalizacji niewielkich ilości marihuany na własny użytek, medyczną marihuaną i konopiami przemysłowymi.

“Nasz zespół funkcjonuje już od roku. To jest zespół, który ma na celu poważną rozmowę na temat zarówno marihuany rekreacyjnej, jak również marihuany leczniczej, która jest już w Polsce dozwolona i którą można kupić teoretycznie w aptekach, ale ona jest trudno dostępna i bardzo droga. Taka kuracja dla osób, które używają marihuany do celów związanych z chorobami nowotworowymi, czy przy innych chorobach, które są długotrwałe, muszą się liczyć z wydatkiem rzędu kilkuset lub ponad tysiąca złotych. Trzecia kwestia, która jest ważna jeśli chodzi o konopie, czyli konopie siewne, z których wykonywane są różnego rodzaju kosmetyki, olejki, materiały budowlane itd., to jest też kwestia dopuszczalności substancji halucynogennych w tych uprawach. One są niezwykle niskie i czasami zdarza się ze względu na np. warunki atmosferyczne, że w danej uprawie te wartości są przekroczone, co powoduje, że zwykły rolnik, który uwierzył, że może takie konopie uprawiać staje się kryminalistą.” – powiedziała Beata Maciejewska.

- Reklama -
Growbox.pl - sklep z akcesoriami do uprawy roślin

Za kilka dni Parlamentarny Zespół ds. Legalizacji Marihuany będzie prowadził rozmowy na temat dekryminalizacji i legalizacji marihuany dla dorosłych. Podjęte zostaną również rozmowy dotyczące możliwości zwiększenia dopuszczalnego stężenia THC w konopiach włóknistych, które jak podkreśliła Beata Maciejewska – może przekroczyć dopuszczalny poziom 0,2%, przez co rolnik traktowany jest jak nielegalny hodowca konopi indyjskich. Rozmowa o legalizacji marihuany na kanale TVP Info trwała ponad 30 minut. Obejrzyj ją klikając w przycisk poniżej.

4 KOMENTARZE

 1. Znów debata polityczna,w której nie ma przedstawicieli wszystkich ,,sił” parlamentarnych -_-

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować