- Reklama -
Banner

Argentyna zezwoli na uprawę marihuany do celów medycznych w domu

Prezydent Argentyny Alberto Fernández wydał w czwartek dekret zezwalający pacjentom na uprawę konopi indyjskich w domu, refundację kosztów marihuany medycznej przez ubezpieczycieli i zezwalający aptekom na sprzedaż olejów z konopi indyjskich i maści do stosowania miejscowego, donosi New York Times.

Argentyna zalegalizowała marihuanę medyczną w 2017 roku, ale prawo było tak surowe, że konopie dla pacjentów stały się praktycznie niedostępne. Zgodnie z nowymi przepisami licencje na uprawę będą przyznawane w zależności od potrzeb medycznych pacjentów.

Uprawa konopi do celów medycznych bez licencji nadal będzie mogła skutkować karą od czterech do 15 lat więzienia. Prawo zezwoli również osobom trzecim na prowadzenie uprawy dla pacjentów, którzy nie są w stanie tego zrobić sami.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Argentyński minister zdrowia, Ginés González García, powiedział, że reforma “ma na celu ograniczenie czarnego rynku i kontrolę jakości, która ma kluczowe znaczenie dla wszystkich produktów medycznych, szczególnie tych podawanych dzieciom”.

Valeria Salech, szefowa medycznej organizacji zajmującej się konopiami indyjskimi Mamá Cultiva, powiedziała, że pacjenci domagają się uprawy w domu od czasu wejścia w życie ustawy z 2017 roku. Dodała, że pomimo zakazu pacjenci uprawiali marihuanę nielegalnie.

Pani Salech stała się zagorzałą zwolenniczką medycznej marihuany, kiedy zobaczyła pozytywny wpływ oleju z konopi na jej syna, Emiliano, który cierpi na epilepsję i jest autystyczny. 14-letni Emiliano używa oleju z konopi indyjskich od sześciu lat.

„Konopie indyjskie pomogły mu poprawić więź z otaczającymi go osobami. Był w stanie przestać używać pieluch, potrafił się skoncentrować i nauczył się grać ”- powiedziała pani Salech. „To zmieniło nasze życie”.

Na razie pełna legalizacja marihuany nie jest przedmiotem agendy rządu. Aktywiści są jednak optymistycznie nastawieni, ponieważ definicja potrzeb medycznych zostanie rozszerzona o ogólne samopoczucie i możliwość poprawy jakości życia.

„Nawet jeśli konopie nie zapewnią wyleczenia, to poprawa jakości życia nie jest błahostką” – powiedział minister zdrowia Argentyny, Gonzaléz García.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Fenix Titanium waporyzator do suszu z tytanową komorą

  349 
 • ActiTube EXTRA SLIM Full Flavour – Aktywne filtry węglowe 6 mm 50 szt

  29 
 • https://vaporshop.pl/pl/3515-mini-bongo-sci-fi-420vape-bubbler-do-waporyzatora-szlif-145-mm-5904507550660.html

  Mini Bongo Sci-Fi 420VAPE Bubbler do waporyzatora szlif 14.5 mm

  179 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować