- Reklama -
Banner

Pierwszy na świecie bank konopi indyjskich powstanie w Kalifornii

Senat stanu Kalifornia zatwierdził projekt ustawy, która pozwoli na stworzenie specjalnej klasy stanowych banków i kas oszczędnościowych, służących branży legalnej marihuany w Kalifornii. Obecnie Kalifornia generuje miliardy ze sprzedaży, ale nie ma gdzie lokować gotówki. Bank państwowy może to zmienić.

Oczekuje się, że przemysł konopi indyjskich w Kalifornii wygeneruje około 10 miliardów dolarów w sprzedaży detalicznej rocznie, ale przemysł walczy o rachunki bankowe, których używanie jest zabronione, z powodu federalnego zakazu marihuany.

Brak banków dla sektora konopi to spory problem

166933 full
Właściciel apteki z medyczną marihuaną przygotowuje gotówkę do zapłaty podatków. Należy ją dokładnie przeliczyć, zabezpieczyć, a następnie przechować. Banki dla przedsiębiorców z branży legalnej marihuany rozwiążą ten problem.
fot. JAE C. HONG/AP

Zdecydowana większość systemów bankowych odmawia obsługi firm z przemysłu konopi w dziewięciu stanach, które zalegalizowały marihuanę. To prowadzi do transakcji gotówkowych i zwiększonego ryzyka kradzieży, a także innych problemów, takich jak płacenie pracownikom i podatki.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Status quo dla naszej rozwijającej się, legalnej branży konopi indyjskich jest niezrównoważony“, mówi Senator Robert Hertzberg, który złożył projekt ustawy 930.

Jest to nie tylko niepraktyczne z punktu widzenia rachunkowości, ale także stanowi ogromny problem bezpieczeństwa publicznego. Ta ustawa ma zapewnić wszystkim stronom bezpieczny i niezawodny sposób posunięcia naprzód tej pilnej sprawy. ”

Banki dla przemysłu legalnej marihuany

Ustawa została zatwierdzona przez cały Senat, stosunkiem głosów 29 do 6. Trafi ona teraz do Izby Reprezentantów,gdzie będzie czekać na zatwierdzenie gubernatora Jerry’ego Browna.

Proponowana ustawa pozwoliłaby na utworzenie specjalnych państwowych banków i kas oszczędnościowych, które mogłyby legalnie przetwarzać transakcje licencjonowanych firm zajmujących się marihuaną. Te “banki marihuany” będą regulowane przez Departament Nadzoru Biznesowego.

Pod nadzorem Departamentu Nadzoru Biznesowego (DBO), CLCB (Cannabis Limited Charter Banks) i CLCCU (Cannabis Limited Charter Credit Unions) mogą przyjmować i utrzymywać depozyty gotówkowe, które mogą być wykorzystywane tylko w następujących przypadkach:
-Uiszczanie opłat lub podatków na rzecz stanu lub lokalnej jurysdykcji
-Opłacanie czynszu za nieruchomość powiązaną z działalnością
-Płacenie sprzedawcom z siedzibą w Kalifornii za wydatki związane z towarami i usługami związanymi z konopnym biznesem właściciela konta

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować