- Reklama -
Banner

Pierwszy etap legalizacji marihuany w Niemczech: Projekt ustawy przedstawiony rządowi

Niemiecki minister zdrowia Karl Lauterbach przedstawił urzędnikom rządowym projekt ustawy legalizującej posiadanie, uprawę i kluby konopne – pierwszą z dwuczęściowej reformy. Minister zdrowia podzielił się szczegółami planu legalizacji w zeszłym miesiącu, a w piątek przekazał tekst legislacyjny urzędnikom gabinetu do rozważenia przed sfinalizowaniem projektu ustawy i wysłaniem go do ustawodawców.

Obietnica dotrzymana. Komentarze mile widziane”, powiedział Lauterbach w odpowiedzi na wiadomości o najnowszej aktualizacji, zgodnie z tłumaczeniem.

Szczegóły projektu ustawy

Chociaż tekst projektu ustawy nie jest jeszcze dostępny publicznie, źródła potwierdziły, że propozycja umożliwiłaby dorosłym posiadanie do 25 gramów marihuany i uprawę do trzech roślin na własny użytek. Kluby konopne również mogłyby zostać założone, a hodowcy mogliby dystrybuować marihuanę swoim członkom, podobnie jak w Hiszpanii i na Malcie.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Limity sprzedaży i wiek nabywcy

Lauterbach stwierdził, że dorośli powyżej 21 lat będą mogli nabywać do 50 gramów marihuany miesięcznie w klubach konopnych, podczas gdy sprzedaż dla osób dorosłych w wieku 18-21 lat będzie ograniczona do 30 gramów miesięcznie.

Ograniczenia THC i zakaz reklamy

Projekt ustawy przewiduje limit zawartości THC, którego szczegóły mają zostać ustalone później. Ponadto zakazana będzie reklama stowarzyszeń konopnych oraz ogólnie konopi indyjskich.

Konsumpcja w klubach i uprawa domowa

Konsumpcja na miejscu w klubach nie będzie dozwolona, ale kluby będą mogły rozdawać swoim członkom do siedmiu nasion lub pięciu sadzonek miesięcznie do wykorzystania we własnej uprawie domowej.

Kierunek dalszych reform

Oczekuje się, że powstanie druga struktura, umożliwiająca sprzedaż marihuany u sprzedawców detalicznych w wybranych jurysdykcjach w ramach programu pilotażowego, który pozwoliłby Niemcom ocenić dalsze reformy w ciągu pięciu lat.

Politycy w większości pozytywnie oceniają ogłoszenie projektu ustawy, choć niektórzy wskazują obszary do poprawy. Zdaniem Kirsten Kappert-Gonther z Partii Zielonych, brakuje “wyraźnego zaangażowania w produkty spożywcze” oraz większego zezwolenia na sprzedaż komercyjną.

Współpraca z Unią Europejską

Niemcy będą dążyć do uzyskania zatwierdzenia dla projektu ustawy przez Unię Europejską (UE). Posiadanie i uprawa domowa nie podlegałyby ocenie organów UE. Rząd Niemiec chce uzyskać zgodę UE, aby upewnić się, że wprowadzenie reformy nie naruszy jednolitej konwencjo o środkach odurzających z 1961 r., która już wiele lat temu powinna zostać zaktualizowana.

Formalne ustawodawstwo miało zostać opublikowane do końca pierwszego kwartału 2023 r., jednak harmonogram został przedłużony z powodu prac nad rewizją, aby uniknąć potencjalnych konfliktów z międzynarodowymi przepisami prawnymi.

Niemiecka polityka w kierunku legalizacji marihuany

Projekt ustawy jest wynikiem wielu miesięcy przeglądu i negocjacji w ramach niemieckiej administracji i koalicyjnego rządu „sygnalizacji świetlnej”. Wcześniej niemieccy urzędnicy rozpoczęli rozmowy, mające na celu poinformowanie o ustawodawstwie dążącym do zniesienia prohibicji konopi indyjskich w kraju.

W celu zgłębienia wiedzy na temat legalizacji marihuany, grupa niemieckich prawodawców oraz komisarz ds. narkotyków Burkhard Blienert odwiedzili w zeszłym roku Kalifornię i firmy zajmujące się konopiami indyjskimi. Dodatkowo, przedstawiciele Niemiec, Luksemburga, Malty i Holandii spotkali się, aby omówić plany i wyzwania związane z legalizacją rekreacyjnej marihuany.

Nowatorska międzynarodowa ankieta opublikowana w zeszłym roku wykazała poparcie większości społeczeństwa dla legalizacji marihuany w kilku kluczowych krajach europejskich, w tym w Niemczech.

Podsumowanie

Niemiecki projekt ustawy legalizującej marihuanę, który obejmuje posiadanie, uprawę i kluby konopne, spotkał się z pozytywnymi reakcjami polityków, choć wciąż istnieją obszary do poprawy. Proces legislacyjny kontynuowany jest w ścisłej współpracy z Unią Europejską, aby zapewnić zgodność z międzynarodowymi przepisami prawnymi. Legalizacja marihuany zdobywa coraz większe poparcie społeczne w Europie, a Niemcy mogą stać się kolejnym krajem, który wprowadzi te zmiany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować