- Reklama -
Banner

Perkolator: 10 rodzajów perkolatora do bonga

Istnieje ogromna ilość perkolatorów, posiadających wiele nomenklatur. Oto przegląd najbardziej popularnych perkolatorów, które sprawiają, że palenie staje się wyjątkowe:

1. Prosty rozproszony w dół

Rozproszony w dół perkolator, to jedna z podstawowych opcji. Są to szklane rurki, z wycięciami u podstawy. Gdy bongo jest wypełnione wodą, szczeliny te są zakryte, jednak podczas zaciągania, dym napiera na wodę (filtracja i chłodzenie) tworząc bombelki z dymem.

2. Drzewo

Nazwa ta pochodzi od ilości ramion filtrujących. Zazwyczaj jest to od 4 do 64 ramion, które różnią się wielością. Im więcej odnóg, tym większa dyfuzja. Ramiona są zazwyczaj albo otwarte na końcu, albo zamknięte ze szczelinami po bokach ramion. Mniejsze szczeliny zapewniają więcej pęcherzyków, co pozwala na większą dyfuzję.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

3. Kopuła

Jest to perkolator z wypukleniem, w którym znajdują się szczeliny lub otwory pozwalające na przedostanie się dymu do pozostałej części bonga. Ten perkolator umożliwia dyfuzję, kiedy dym przechodzi przez znajdujące się w kopule szczeliny.

4. Dysk

Perkolator w kształcie dysku to zazwyczaj szklana płytka ze szczelinami, która pozwala na schłodzenie dymu, kiedy przechodzi on przez otwory. Dysk ma zazwyczaj specjalne ułożenie otworów, aby dyfuzja była lepsza.

5. Plaster miodu

Rodzaj perkolatora w kształcie plastra miodu to okrąg umieszczony w środku rury. Zapewnia on odpowiednie rozproszenie i filtrację. Plaster miodu zazwyczaj posiada otwory, które są bardzo blisko siebie. Mniejsze otwory powodują większy opór podczas zaciągania, ale tworzą one więcej bąbelków.

6. Prysznic

Dyfuzor w kształcie prysznica działa na zasadzie tego, który znajdziemy w łazience. Dym, który idzie z cybucha zmusza dym do przejścia przez otwory lub szczeliny znajdujące się na końcu.

7. Matryca

Matryca jest to kawałek szkła z mnóstwem maleńkich szczelin lub otworów. Perkolator ten zazwyczaj funkcjonuje bardzo dobrze i zawiera wiele sekcji dla przepływu powietrza.

8. Szwajcarski

Szwajcarski perkolator przypomina ser Szwajcarski. Jednak w rzeczywistości łączy ze sobą szklane otwory, co zmusza dym do podróżowania po różnych szklanych pomieszczeniach zanim dotrze do ust użytkownika.

9. Szpulka

Szpulka ma dwa szklane cylindry, jeden wewnątrz drugiego, których szczeliny są ułożone z przeciwnie do siebie. Dym przechodzi przez szczeliny w obu szklanych komorach gdzie następuje schłodzenie i filtracja dymu.

10. Obiegowy

Ten perkolator składa się z wielu mniejszych komór, z których każdej wychodzi osobny otworek przez który przechodzi schładzany dym.

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Bibułki Purize 420 King Size Slim 420 szt.

  42 
 • Filtry węglowe Purize XTRA Slim White 100 szt.

  69 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • ActiTube EXTRA SLIM Full Flavour – Aktywne filtry węglowe 6 mm 50 szt

  29 

Mogą Cię zainteresować