Pary, które razem palą marihuanę są szczęśliwsze

Nowe badania sugerują, że pary, które razem palą marihuanę są mniej narażone na przemoc ze strony partnera. Naukowcy z Universytetu w Buffalo i Instytutu Badań Nad Uzależnieniami w Nowym Jorku przebadali 634 pary, aby stwierdzić, że im więcej pary używały marihuany, tym mniejsze było prawdopodobieństwo narażenia na przemoc ze strony partnera.

para w związku, w którym razem palą marihuanę
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Badając pary w ciągu pierwszych dziewięciu lat ich małżeństwa, mężowie którzy palili ze swoją żoną jointy około 3 razy w tygodniu, byli mniej narażeni na agresywne zachowania w przyszłości. Używanie marihuany tylko przez mężczyzn również redukuje ilość ataków ze strony żony.

Badania opublikowane w czasopiśmie Psychology of Addictive Behaviours dowodzą, że zależność pomiędzy używaniem marihuany a zmniejszeniem przemocy ze strony partnera/partnerki najbardziej było widoczne u kobiet z zachowaniami antyspołecznymi.

Wyniki te sugerują, że używanie marihuany powoduje niższy poziom agresji wobec swojego partnera“, powiedział dr Kenneth Leonard – dyrektor Instytutu Badań nad Uzależnieniami.

“Jest to możliwe, na przykład – podobnie jak w przypadku par, które piją alkohol, pary, które razem palą marihuanę mogą mieć podobne wartości i kręgi społeczne, co może być odpowiedzialne za zmniejszenie prawdopodobieństwa konfliktu.

Chociaż badania te potwierdzają, że marihuana nie zwiększa, a może zmniejszyć poziom agresji, to chcielibyśmy zobaczyć takie badania w nawiązaniu do par, które razem piją alkohol. Nie trzeba być urodzonym obserwatorem, aby stwierdzić, że legalny alkohol powoduje dużo większe szkody społeczne niż nielegalna marihuana. Może czas to zmienić?

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -