- Reklama - Susz konopny CBD Cannabis Light

Partia rządząca w Szkocji jednogłośnie popiera dekryminalizację wszystkich narkotyków

Wiodąca partia polityczna Szkocji jednogłośnie zatwierdziła rezolucję wzywającą do pełnej dekryminalizacji posiadania lub używania jakiegokolwiek narkotyku. Konserwatywny brytyjski parlament zachowuje jednak pełną władzę nad przepisami krajowymi dotyczącymi narkotyków.

Szkocka partia rządząca chce zdekryminalizować narkotyki
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Na konferencji w Aberdeen ustawodawcy reprezentujący największą partię Szkocji i trzecią co do wielkości w brytyjskim parlamencie argumentowali, że usunięcie sankcji karnych za przestępstwa związane z narkotykami i traktowanie uzależnienia jako problemu zdrowia publicznego zapobiegnie trwającemu kryzysowi przedawkowania.

W rezolucji zaproponowano, aby parlament Wielkiej Brytanii wprowadził poprawkę do Jednolitej Konwencji o Środkach Odurzających z 1971 r. “W celu umożliwienia dekryminalizacji posiadania i konsumpcji kontrolowanych narkotyków.”

W zeszłym roku w Szkocji zanotowano 1187 zgonów związanych z narkotykami – trzy razy więcej niż w Wielkiej Brytanii jako całości. Jest to również najwyższy wskaźnik zgonów w całej Unii Europejskiej. Nowa rezolucja SNP zaleca, aby rząd uznał zażywanie i nadużywanie narkotyków jako problem zdrowia publicznego. Takie rozwiązanie umożliwi policji zajęcie się poważnymi przestępstwami, zamiast karania użytkownikach narkotyków, którzy potrzebują leczenia, a nie wyroków.

liczba przedawkowan narkotykow w szkocji
Liczba przedawkowań narkotyków w Szkocji (lata 2000-2018)

„Nasze organy ścigania koncentrują się na słabych i bezbronnych użytkownikach narkotyków, kiedy powinni koncentrować się na zorganizowanych grupach przestępczych”, powiedział szkocki poseł do parlamentu (MP) Tommy Sheppard.

- Reklama - Cannabis Light logo

SNP zaproponował w ostatnich latach szereg zmian w reformie narkotykowej, w tym taką, która stworzyłaby miejsca do bezpiecznego spożycia narkotyków, aby zapobiec przedawkowaniu. Wszystkie krajowe przepisy antynarkotykowe określa jednak Parlament Wielkiej Brytanii, a ten konserwatywny organ konsekwentnie blokuje starania Szkocji o modernizację obecnej polityki antynarkotykowej.

Uznając, że parlament Wielkiej Brytanii prawdopodobnie zignoruje wniosek o dekryminalizację wszystkich narkotyków w całym kraju, nowa rezolucja SNP ma na celu umożliwienie Szkocji prawa do opracowania własnej polityki narkotykowej. Podczas konferencji poseł Sheppard wezwał rząd Wielkiej Brytanii, by dał Szkocji możliwość zrobienia tego, ponieważ kraj musi podjąć odpowiednie kroki, aby ograniczyć liczbę przedawkowań i pomóc osobom uzależnionym.

Brytyjska Partia Pracy powiedziała, że utworzy Królewską Komisję, której celem będzie dokonanie przeglądu brytyjskich przepisów antynarkotykowych jako całości. Partia Pracy byłaby w stanie utworzyć tę komisję tylko wtedy, gdyby zdobyła większość w parlamencie podczas następnych wyborów w kraju, co jest niepewne, biorąc pod uwagę, że niedawno przywództwo objęła partia konserwatywna.

- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -