- Reklama -
Banner

Parlamentarny zespół ds. legalizacji marihuany już ruszył. Za nami pierwsze posiedzenie

Parlamentarny zespół ds. legalizacji marihuany rozpoczął swoją działalność w środę 18 grudnia 2019r. Jego celem będzie omówienie ekonomicznych, społecznych i zdrowotnych efektów legalizacji marihuany. W składzie parlamentarnego zespołu ds. legalizacji marihuany zasiądzie 10 posłów i posłanek z klubu Lewica oraz poseł Dobromir Sośnierz z Konfederacji.

Wczoraj o godzinie 12:00 zespół zebrał się na pierwszym posiedzeniu, na którym zostało wybrane prezydium. Parlamentarny zespół ds. legalizacji marihuany został utworzony na wniosek Beaty Maciejewskiej (Lewica), która zapowiada, że na spotkania zapraszane będą organizacje pozarządowe, a już w styczniu odbędzie się pierwsze posiedzenie z udziałem ekspertów.

Beata Maciejewska powiedziała, że głównym celem Parlamentarnego zespołu ds. legalizacji marihuany jest zbadanie skutków zdrowotnych, ekonomicznych i społecznych, a także samo rozpoczęcie debaty na temat legalizacji, która dla wielu wciąż jest tematem tabu. Zespół nie będzie skupiał się na jak najszybszym złożeniu projektu ustawy o depenalizacji lub legalizacji marihuany, choć – jak dodała – nie wyklucza, że może się to wydarzyć w 2020 roku.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Obecnie w zespole zasiada 10 posłów z klubu Lewica i jeden poseł z Konfederacji. Zaproszenie do uczestnictwa w pracach zespołu zostały jednak wysłane do wszystkich klubów parlamentarnych.

Dobromir Sośnierz o zespole ds. legalizacji marihuany

Poseł Dobromir Sośnierz zapytany, dlaczego przystąpił do parlamentarnego zespołu ds. legalizacji marihuany odpowiedział, że zmiana statusu prawnego marihuany to jedyna kwestia, w której część Konfederacji z partii KORWiN zgadza się z lewicą.

Ta wolnościowa frakcja Konfederacji jest za legalizacją nie tylko marihuany, ale wszelkich substancji, których ludzie chcą używać. Uważamy, że “mój brzuch, moja sprawa” tzn. że każdy może jeść, pić zażywać to, co mu się podoba – jego zdrowie, jego ciało i każdy ma prawo swoim ciałem dowolnie dysponować” – powiedział Dobromir Sośnierz z Konfederacji w wywiadzie dla Polsatu.

Ja jestem zakamieniałym wrogiem alkoholu, marihuany, narkotyków wszelkich, tytoniu. Jestem absolutnym abstynentem. Nie oznacza to, że nie będę walczył o prawo innych do robienia rzeczy, które mi się nie podobają i uważam je za głupie. To jest ich wolność, ich ciało, ich prawo decydowania o sobie, dlatego zapisałem się do zespołu” – powiedział Sośnierz w rozmowie z TVP.info.

Poseł Sośnierz stwierdził, że zachęci innych posłów z Konfederacji do przystąpienia do zespołu ds. legalizacji marihuany. Dodał, że Konfederacja sama miała założyć zespół ds. legalizacji marihuany, ale Lewica ich ubiegła.

Dla nas wolnościowców jest pewnym absurdem to, że mamy czynne 24 godziny na dobę sklepy, w których można nabyć jedną substancję służącą intoksykacji, a inne substancje są wystawione poza nawias” – dodał poseł Konfederacji Grzegorz Braun.

Obecnie parlamentarny zespół złożony jest z 10 posłów Lewicy: Beata Maciejewska, Adrian Zandberg, Marcelina Zawisza, Krzysztof Śmiszek, Monika Pawłowska, Andrzej Rozenek, Joanna Scheuring-Wielgus, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, Paulina Matysiak i Małgorzata Prokop-Paczkowska oraz jeden poseł z Konfederacji: Dobromir Sośnierz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować