- Reklama -
Banner

Naukowcy podejrzewają, dlaczego niektórzy zaczynają używać marihuany przed 17 rokiem życia

Dzieci matek używających marihuany w ciągu pierwszych 12 lat życia, częściej zaczynają używać konopi w młodszym wieku niż dzieci matek, które nie używały marihuany. Oto wyniki najnowszych badań opracowanych przez Harvard School of Public Health i opublikowanych w American Journal of Preventive Medicine.

Badanie to jest pierwszym, które ustala związek pomiędzy używaniem marihuany przez matkę, a wcześniejszym kontaktem z marihuaną u dziecka.

Używanie marihuany przez matkę jest ważne w rozumieniu czynników wczesnej inicjacji i może pomóc nam lepiej zidentyfikować młodzież narażoną na wczesną inicjację, w celu opracowania bardziej dopasowanych  strategii profilaktycznych “- wyjaśnia autorka badań,

Badania prowadzone na 7000 osobach

Naukowcy przeanalizowali dwa powiązane badania, przeprowadzone przez National Longitudinal Survey of Youth 1979 (w latach 1980-1998) oraz Child and Young Adults (w latach 1988-2014), aby ocenić czas i zakres stosowania oraz inicjację marihuany przez matkę i dziecko.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Ocenili oni dane 4 440 dzieci i 2 586 matek pod kątem wpływu używania marihuany przez matkę, pomiędzy urodzeniem dziecka a 12 rokiem życia, na późniejszą inicjację marihuany u tego dziecka. Ogółem, 2,983 dzieci (67,2 procent) i 1053 matek (35,3 procent) identyfikowało się jako osoby używające konopi indyjskich.

Dzieci, których matki używały marihuany, są bardziej skłonne do stosowania jej w młodszym wieku

Naukowcy stwierdzili, że dzieci, których matki stosowały marihuanę, częściej używały marihuany przed osiągnięciem 17 lat i zaczęły jej używać w wieku średnio 16 lat. Dla porównania, dzieci matek, które nie używały konopi do 12 roku życia dziecka, pierwszy raz spróbowały marihuany w wieku 18 lat.

Chociaż marihuana jest mniej szkodliwa niż inne narkotyki, to używanie jej w okresie dorastania może mieć negatywne konsekwencje dla rozwijającego się mózgu. Używanie marihuany przez dzieci i nastolatków wiąże się z zaburzeniami uwagi, koncentracji, podejmowania decyzji i pamięci tymczasowej.

Stany Zjednoczone są obecnie liderem zmian w kwestii stosowania i legalizacji marihuany. Oczekuje się, że ta zmiana kulturowa spowoduje wzrost rozpowszechnienia, częstotliwości i akceptowalności używania marihuany przez dorosłych. Zrozumienie zależności pomiędzy używaniem marihuany przez matkę, a wiekiem inicjacji ze strony dziecka, jest niezbędne aby edukacja z zakresu skutków używania marihuany przez młode osoby była dopasowana i skuteczna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować