Strona głównaAktualnościŚwiatOto Ile ludzi śmiertelnie przedawkowało marihuanę w ostatnim roku

Oto Ile ludzi śmiertelnie przedawkowało marihuanę w ostatnim roku

Od kiedy marihuana do celów rekreacyjnych lub medycznych jest zalegalizowana w 23 stanach, liczba Amerykanów, którzy śmiertelnie przedawkowali lek w obecnym roku jest zaskakująca:

via GIPHY

Poziom absolutnie zerowej smiertelności z powodu przedawkowania marihuany utrzymuje się od kilku tysięcy lat, jak wynika z danych opublikowanych w tym miesiącu przez Centers for Disease Control. Ale podczas gdy Amerykanie nie umierają z powodu przedawkowania marihuany, tego samego nie można powiedzieć o wielu innych substancjach, zarówno legalnych jak i nielegalnych.

Liczba zgonów spowodowanych lekami na receptę:

Liczba zgonów spowodowanych lekami na recepte

W sumie 17,465 osób zmarło w zeszłym roku z powodu przedawkowania narkotyków takich jak heroina i kokaina, a 25,760 osób zmarło z powodu przedawkowania leków na receptę, w tym środków przeciwbólowych i uspokajających, takich jak Valium, jak podaje CDC.

Poziom przedawkowania opioidów wzrósł w 2014 roku o 14% w porównaniu do poprzedniego roku, co Centers for Disease Control opisuje jako epidemię.

Liczba zgonów spowodowana opioidowymi lekami na receptę

Liczba zgonów spowodowana opioidowymi lekami na receptę

Alkohol, jeszcze łatwiej dostępna substancja zabija Amerykanów w najszybszym tempie od 35 lat, wynika z analizy Washington Post z danych federalnych. Ponad 30,700 Amerykanów zmarło z przyczyn wywołanych alkoholem, jednak liczba ta nie obejmuje takich przyczyn jak jazda samochodem pod wpływem alkoholu, więc liczba zgonów spowodowanych alkoholem na pewno jest wyższa.

Według szeroko cytowanego raportu Amerykańskich naukowców z 2006 roku, “alkohol jest bardziej śmiertelną substancją niż wiele innych powszechnie nadużywanych substancji.”

Wypicie zaledwie 10 razy większej niż normalnej ilości alkoholu w ciągu 5 lub 10 minut może okazać się śmiertelne, podczas gdy palenie lub jedzenie marihuany może wymagać 1000 krotnie większej dawki niż normalnie.

Pomimo zmieniającej się fali postaw wobec marihuany zarówno do celów medycznych jak i rekreacyjnych, legalizacja nadal musi opierać się grupom takim jak lobby farmaceutyczne (które może stracić dużo, jeśli pacjenci będą leczyć się marihuaną) i związkom policyjnym (którzy stracą federalne fundusze na wojnę z narkotykami).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Olej CBD FORTE 1000 mg

  79  Od: KombinatKonopny
 • Promocja! Arizer Air II vaporizer

  Arizer Solo 2 Vaporizer

  649  Od: VapeFully
 • Promocja! Fenix Mini Vaporizer

  Fenix Mini Vaporizer

  289  Od: VapeFully
 • Promocja! X-MAX Starry 3.0 Vaporizer

  X-MAX Starry 3.0 Vaporizer

  289  Od: VapeFully
 • PAX 3 Vaporizer

  899  Od: VapeFully

Mogą Cię zainteresować