- Reklama - Susz konopny CBD Cannabis Light

Oregon: Legalizacja marihuany nie zwiększyła liczby śmiertelnych wypadków samochodowych

Kiedy stan Oregon zalegalizował marihuanę do celów rekreacyjnych, niektórzy urzędnicy państwowi sugerowali, że zwiększy to liczbę wypadków samochodowych. Najnowsze badania wskazują jednak, że tak się nie stało.

po legalizacji marihuany w stanie Oregon, liczba wypadków drogowych nie wzrosła
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Kiedy w 2004 roku w stanie Oregon legalna była tylko medyczna marihuana, a marihuanę do celów rekreacyjnych można było kupić jedynie na czarnym rynku, liczba śmiertelnych ofiar w wypadkach drogowych spowodowanych narkotykami wyniosła 13. W 2015 roku, kiedy legalna marihuana pojawiła się na sklepowych półkach, liczba zgonów spowodowanych przez użytkowników marihuany wzrosła do 16.

“W tym momencie, w wyniku legalizacji nie widzimy dużego skoku lub epidemii jazdy pod wpływem THC,” powiedział T.J. Sheehy, urzędnik Oregon Liquor Control Commission, który zredagował wyniki badań.

W przeciwieństwie do stanu Kolorado i Waszyngton, Oregon nie posiada dopuszczalnego limitu stężenia THC we krwi u kierowców. Zamiast tego, jeśli policjant twierdzi, że kierowca jest na haju, dzwonią po “ekspertów od rozpoznawania narkotyków”, który będzie zadawał pytania i pobierze próbkę krwi lub moczu.

Przywódcy stanu Oregon zrezygnowali z konieczności ustalenia dopuszczalnego stężenia THC w organizmie, ponieważ ten psychoaktywny kannabinoid rozpuszcza się w tłuszczu. Oznacza to, że pozostaje w organizmie przez kilka tygodni. Z drugiej strony, alkohol może być metabolizowany w ciągu kilku godzin.

- Reklama - Cannabis Light logo

Zatem morfologia nie jest dobrym pomysłem, aby stwierdzić, czy dana osoba korzystała niedawno z marihuany. Badania wykazały jednak, że nastolatkowie są bardziej skłonni do jazdy pod wpływem marihuany niż alkoholu. Raport zaleca publiczną kampanię edukacyjną na temat jazdy samochodem pod wpływem marihuany.

Pełne wyniki badań można przeczytać tutaj.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -