- Reklama -
Banner

Od dzisiaj w stanie Michigan marihuana jest legalna

Od dziś rekreacyjna marihuana jest już legalna w stanie Michigan, jednak mieszkańcy nie znajdą miejsca, w którym będą mogli ją legalnie kupić. Urzędnicy twierdzą, że pierwsze sklepy z legalną marihuaną zostaną otwarte w 2020 roku. Do końca roku przedsiębiorcy mogą składać wnioski o licencje na sprzedaż legalnej trawki.

Od 6 grudnia 2018r. osoby w wieku 21 lat i starsze mogą posiadać do 2,5 uncji marihuany (około 70g) i przechowywać 10 uncji (około 280g) w domu. Prawo zezwala również na uprawę do 12 roślin w domu.

Co będzie nielegalne?

-Nie wolno używać marihuany w miejscach publicznych.
-Nie wolno wnosić marihuany na teren szkoły lub więzienia.
-Pod wpływem marihuany nie wolno prowadzić samochodu ani łodzi.
-Nie możesz uprawiać marihuany w miejscu, które jest widoczne z ulicy, więc jedyną możliwością pozostaje uprawa marihuany indoor.
-W przypadku osób poniżej 21 roku życia, posiadanie lub używanie marihuany rekreacyjnej nadal będzie nielegalne.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Jakie są kary za złamanie prawa?

-Posiadanie od 70g do 140g marihuany będzie wykroczeniem karanym grzywną w wysokości do 1,000$. Trzecie i kolejne wykroczenia będą karane grzywną w wysokości do 2,000 $.

-Jeśli masz mniej niż 21 lat, a zostaniesz złapany z marihuaną, popełnisz wykroczenie. Dla osób w wieku od 18 do 20 lat kara będzie wynosić 100 $. Osobom poniżej 18 roku życia, oprócz grzywny towarzyszyć będzie obowiązkowe stawienie się w poradni narkotykowej.

-Posiadanie do 70g marihuany przez osobę poniżej 21 roku życia jest wykroczeniem karanym grzywną w wysokości 100$. Posiadanie powyżej 70g będzie skutkowało wyższą grzywną.

Czy można kupić marihuanę w Michigan?

-Stan nadal pracuje nad licencjonowaniem sprzedaży marihuany rekreacyjnej, co oznacza, że obecnie nie ma jeszcze sklepów z legalną trawką do celów rekreacyjnych. Jedyną możliwością jest posiadanie karty pacjenta, która pozwala na zakup konopi w przychodniach z medyczną marihuaną. Do tej pory zatwierdzono 67 licencji na sprzedaż konopi, z których 40 to apteki, ale mogą one sprzedawać susz jedynie pacjentom, a nie konsumentom rekreacyjnym.

-Jak wspomniałem wcześniej, mieszkańcy Michigan mogą uprawiać do 12 roślin w domu.

-Osoby powyżej 21 roku życia mogą rozdawać do 70g, ale nie powinny za nią pobiegać opłaty. Rozdawanie marihuany osobom poniżej 21 roku życia będzie również nielegalne.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować