- Reklama -
Banner

Nowe spostrzeżenia na temat roli uczucia “haju” w terapii medyczną marihuaną

W nowym badaniu o nazwie „Zrozumienie uczucia ‚haju’ i jego roli w wynikach leczenia medyczną marihuaną” opublikowanym w czasopiśmie Frontiers in Pharmacology, badacze z Uniwersytetu Nowego Meksyku we współpracy z Releaf App™ odkryli, że pacjenci, którzy zgłosili uczucie „haju”, doświadczyli 7,7% większej ulgi w objawach oraz wzrostu zgłaszania pozytywnych efektów, takich jak „relaks” i „pokój”.

Autor i profesor psychologii, Jacob Vigil, wyjaśnił motywację do przeprowadzenia tych badań. “Uczucie ‚haju’ jest słabo zdefiniowane w literaturze naukowej, ale jest zazwyczaj kojarzone z zarówno upośledzeniem jak i uczuciem euforii,” powiedział Vigil.

“Zazwyczaj, uczucie ‚haju’ jest zakładane jako cel użytkowania rekreacyjnego, ale jest ograniczone dla terapeutycznego potencjału marihuany. W tym artykule testujemy ważność tego założenia i stwierdzamy, że uczucie ‚haju’ może być nieuniknionym składnikiem używania marihuany w celach leczniczych.”

W badaniu obejmującym prawie 2 000 pacjentów, którzy zarejestrowali ponad 16 000 sesji stosowania medycznej marihuany za pomocą kwiatów konopi, badanie wykazało, że 49% uczestników zgłosiło uczucie haju. Uczucie haju było silnie skorelowane z różnymi efektami. Najbardziej skorelowane pozytywne efekty uboczne to „chill” i „szczęście”, podczas gdy najbardziej skorelowane negatywne efekty uboczne to „suche usta” i „czerwone oczy”.

Uczucie haju i jego związek z ulgą w objawach

W odniesieniu do ulgi w objawach, badanie wykazało silne pozytywne korelacje między uczuciem haju a większą ulgą w objawach, nawet po kontrolowaniu poziomów THC i CBD, dawki, sposobu spożycia (fajka, joint, waporyzator) oraz początkowej sile objawów. Sugeruje to, że uczucie haju może być fundamentalnym składnikiem skutecznego używania marihuany jako leku, a nie przypadkowym, negatywnym efektem, którego należy unikać w ustawieniach klinicznych.

Stężenie THC było najmocniej związane z uczuciem haju, podczas gdy używanie waporyzatora zamiast palenia kwiatów konopi wiązało się z mniejszym prawdopodobieństwem odczuwania haju. Wcześniejsze prace wykazały, że poziomy THC są mocnymi predyktorami ulgi w objawach, ale wyniki tego badania pokazują, że wyższe poziomy THC nie są już statystycznie istotnymi predyktorami ulgi w objawach, gdy uwzględnia się uczucie haju. Inaczej mówiąc, wyższe THC zwiększa ulgę w objawach tylko wtedy, gdy pacjent czuje haj.

Wyniki badań dotyczących medycznej marihuany

Wyniki badań były prawdziwe zarówno dla pacjentów płci męskiej, jak i żeńskiej, na różnych poziomach doświadczenia z konopiami przed aplikacją, oraz dla objawów obejmujących lęk, depresję, ból i zmęczenie. Jednak uczucie haju nie zwiększało ulgi w objawach wśród osób z bezsennością, a związek między uczuciem haju a poprawą ulgi w objawach był słabszy wśród pacjentów powyżej 40 roku życia, co sugeruje różnorodność związku między poszczególnymi użytkownikami i zastosowaniami.

Według głównego autora i profesora ekonomii, Sarah Stith, wyniki tego badania podkreślają wyzwania związane z używaniem marihuany jako leku.

“Produkty z konopi są niezwykle zmienne pod względem składu fitochemicznego, a pacjenci różnią się znacznie poza czynnikami uwzględnionymi w tym badaniu, takimi jak typ objawu, płeć, wiek i doświadczenie z konopiami,” powiedziała Stith.

Badanie kończy się zaleceniami dla zainteresowanych stron. Klinicyści powinni być świadomi, że uczucie haju prawdopodobnie jest kluczowym składnikiem skutecznego leczenia medyczną marihuaną dla wielu pacjentów. Przyszli badacze powinni rozważyć związek między uczuciem haju a wynikami pacjentów dla produktów z konopi, które wykraczają poza kwiaty, w tym koncentraty ze znacznie wyższymi poziomami THC i jadalne produkty szeroko stosowane przez pacjentów medycznych, jak również rolę fitoskładników poza THC i CBD.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja!

  Fenix Titanium PRO+ 420VAPE

  Original price was: 449 zł.Current price is: 399 zł.
 • Promocja! Volcano Classic - waporyzator stacjonarny

  Volcano Classic waporyzator stacjonarny Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1299 zł.
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Promocja!

  Fenix Titanium waporyzator

  Original price was: 399 zł.Current price is: 319 zł.
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować